عقب نشینی دوباره صیانت به مرکز پژوهش های مجلس

اعضای کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در دوازدهمین جلسه کمیسیون مصوب کردند که طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی برای اعمال پیشنهادهای کارشناسی و بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگردد.

کد خبر : 5262
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دی 1400 - 13:34

به گزارش ملت بیدار آنلاین و به نقل از ایسنا، طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت و این یعنی عقب نشینی دوباره صیانت به مرکز پژوهش های مجلس.

اعضای کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در دوازدهمین جلسه کمیسیون مصوب کردند که طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی برای اعمال پیشنهادهای کارشناسی و بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگردد.

دوازدهمین جلسه حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی با حضور اعضای این کمیسیون و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس عصر دیروز برگزار شد. در این جلسه درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس مبنی بر اختصاص مهلت بیشتر برای بررسی دقیق‌تر طرح حمایت در کمیته مد‌نظر به بحث و بررسی گذاشته شد.

برخی از اعضای کمیسیون معتقد بودند با توجه به اینکه زمان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون‌های تخصصصی آغاز شده است و برخی از اعضای کمیسیون هم در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه عضو هستند، با درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس موافقت شود تا در این زمانی که اعضای کمیسیون مشترک مشغول رسیدگی به حوزه بودجه ۱۴۰۱ هستند، طرح برای بررسی و کار کارشناسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگردد.

اگرچه برخی از دیگر اعضای کمیسیون مانند احمدحسین فلاحی و علی‌اصغر عنابستانی ضمن مخالفت با این موضوع معتقد بودند که نباید زمان بررسی در طرح را بیش‌از‌این به عقب بیندازیم. ابراهیم رضایی نیز درباره نوع انتشار نظر مرکز پژوهش‌های مجلس در فضای مجازی انتقاداتی را وارد دانست و در بخشی از اظهارات خود گفت که در زمان انتظار نظر مرکز پژوهش‌ها ما در حوزه انتخابیه به‌عنوان عضو کمیسیون مشترک از نظر مرکز پژوهش‌ها مطلع نبودیم؛ ولی یک فعال توییتری درخصوص متن نامه مرکز پژوهش‌ها پیام منتشر کرد،

بررسی این طرح در مرکز پژوهش‌ها نباید به سوی جهت‌گیری‌های سیاسی برود و باید با نظارت کمیسیون متشرک بررسی شود.‌جلال رشیدی‌کوچی نیز عنوان کرد: اینکه چون نظر مرکز پژوهش‌ها نظر مخالف است، باید بگوییم سیاسی‌کاری؟ یعنی اگر مرکز پژوهش‌ها نظر مخالف داشت، دیگر به معنای سیاسی‌کاری نبود؟ مرکز پژوهش‌های مجلس کار کارشناسی انجام می‌دهد و در کمیسیون‌های تخصصی نیز از نظرات کارشناسی آن استفاده می‌شود.

در پایان نیز اعضای کمیسیون مشترک حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی مصوب کردند که با توجه به درخواست مرکز پژوهش‌های مجلس به مدت‌زمان ۲۰ روز کارگروه موضوع مصوبه موظف است نسبت به اعمال پیشنهادهای اصلاحی و تکمیلی وزارت ارتباطات، مرکز ملی فضای مجازی، کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس بر طرح اصلی اقدام کند. / انتهای خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.