منطق قالیباف، وحدت نیروهای انقلاب است

تخریب‌گران می‌خواهند لیست را صرفا به نام قالیباف تمام کنند، از همین وحدت نیروهای انقلاب و برکات آن می‌ترسند.

منطق قالیباف، وحدت نیروهای انقلاب است
محمدباقر قالیبباف - ریاست مجلس شورای اسلامی

به گزارش ملت بیدار، برخی رسانه‌ها و جریانات سیاسی تلاش دارند تا با بداخلاقی‌های معمول خود، کنش انتخاباتی قالیباف را به شکلی خلاف واقع توصیف و تفسیر نمایند. این جماعت می‌گویند که برخی افراد نزدیک به قالیباف به لیست شورای ائتلاف راه نیافته‌اند و او از نیروهای نزدیک به خود حمایت نمی‌کند. حال اینکه قالیباف در کنشگری سیاسی خود نشان داده است که قائل به وحدت حداکثری نیروهای انقلابی است. همه می‌دانند که او در سال ٩٨ می‌توانست لیستی اختصاصی بدهد و افراد بسیار نزدیک خود را در لیست قرار دهد و باتوجه به رزومه درخشانش در شهرداری تهران، همه رای بیاورند.

اما او تمام نیروهای جریان انقلاب را تا جای ممکن دور یک میز جمع کرد تا با ایجاد همگرایی، جریان انقلاب را به پیش ببرد. هزینه‌ی بزرگ این اقدام او هم عدم ورود افراد نزدیک به خودش و ورود افراد دورتر از خودش بود. اما برای او، قالیباف در محور مسائل قرار نداشت، بلکه جریان انقلابی بود که باید هسته اصلی و اساسی قرار می‌گرفت.

علاوه براینها باید سازوکار انتخاب نامزدان در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای منتقدین و سیاسی‌بازان مرور شود تا بدانند موضوع، مسئله شخصی و تصمیم فردی قالیباف نبوده است. دور میز شانا، افراد مختلفی با نگاه‌ها و نگرش‌های متفاوتی وجود داشته و دارند که هر کدام یک رای برای نامزدان وارد شده به فرایند شانا داشته‌اند. 

لذا اساسا مسئله قالیباف، وحدت جریانی است. تخریب‌گران می‌خواهند لیست را صرفا به نام قالیباف تمام کنند، از همین وحدت نیروهای انقلاب و برکات آن می‌ترسند. وحدتی که در ٩٨ منجر به تشکیل مجلس انقلابی شد و ان‌شالله در مجلس آینده هم برکات فراوانی خواهد داشت.