عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: نبویان برابر قالیباف ادعایی ندارد

حمیدرضا ترقی: فکر نکنم نبویان به دنبال ریاست مجلس باشد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی: نبویان برابر قالیباف ادعایی ندارد
ریاست مجلس دوازدهم شورای اسلامی

به گزارش ملت بیدار، پرونده انتخابات مجلس دوازدهم در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ بسته نشد و تکلیف ۴۵ کرسی در دور دوم انتخابات که قرار است اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برگزار شود مشخص خواهد شد. ۴۵ نفری که می‌توانند در ریاست مجلس آینده و دیگر پست‌های مهم مجلس با رأی شان اثرگذار باشند. برهمین اساس نیز زمزمه‌های خبری حکایت از فعال بودن تشکل‌های سیاسی برای این دور از انتخابات است.

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی که در جریان دور اول انتخابات مجلس در کمیته انتخابات شورای ائتلاف فعالیت می‌کردند در گفتگو با خبرآنلاین پیش‌بینی خودش از ائتلاف‌ها در دور دوم انتخابات مجلس گفت: ائتلاف‌ها با مرحله اول خیلی تفاوت ندارد البته ائتلاف‌ها در مرحله دوم محدودتر می‌شوند به این ترتیب که گروه‌هایی که نامزد‌های آن‌ها در لیست دور دوم هستند، بیشتر در تکاپو هستند.

وی درخصوص تاثیر ۴۵ کرسی مجلس مشخص نشده برای انتخاب رئیس مجلس گفت: هر جریانی که سرمایه‌گذاری کند، قطعاً در انتخاب رییس مجلس تاثیر دارد، در حال حاضر انتخاب رییس مجلس دوازدهم به تعاملات و جلسات بستگی دارد که براساس آن بتوانند زمینه را برای تعیین رییس مجلس آینده فراهم کنند.

وی درخصوص اقبال جریان‌های شریان و پایداری برای معرفی گزینهٔ ریاست مجلس دوازدهم توضیح داد: فکر نمی‌کنم شریان و گروه‌های نظیر آن زمینه‌ای برای ریاست مجلس داشته باشند چراکه آن‌ها ۴،۵ نفر اصلی دارند و بقیه را از لیست‌های مشترک انتخاب و به نام خودشان معرفی کردند که از نظر سیاسی کار درستی نیست.

به بیان دیگر درست نیست وقتی دو تشکل معروف و مشخص فردی را قبول داشته باشند، آن فرد را به نام خود ثبت کنند، این کار غلطی است. در مجموع در حال حاضر ۳ فراکسیون اصلی مجلس دوازدهم عبارتند از: ائتلاف، وحدت و معتدلین که در مجلس تعیین‌کننده هستند.

ترقی درخصوص رقابت برای گزینهٔ ریاست مجلس گفت: نبویان برابر قالیباف ادعایی ندارد ضمن اینکه اخیراً از قالیباف تعریف کرده است، در نتیجه فکر نکنم نبویان به دنبال ریاست مجلس باشد، اما بهرحال متکی برای ریاست مجلس فعال‌تر است.

همچنین ذوالنور که در هیچ لیستی نیست هم برای ریاست مجلس فعالیت می‌کند. در مجموع به نظر می‌رسد قالیباف و متکی برای ریاست مجلس رقابت می‌کنند و برای نائب رییسی مجلس هم افرادی نظیر پزشکیان، نیکزاد و حاجی بابایی مطرح هستند./ پایان پیام