قالیباف: باید اعتمادسازی میان مردم و دولت بیش از پیش انجام شود و گام نخست را باید مسئولان بردارند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هم اینک در جامعه و در بخش های اقتصادی و فرهنگی مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات با مردمی سازی گره گشایی می شود.

قالیباف: باید اعتمادسازی میان مردم و دولت بیش از پیش انجام شود و گام نخست را باید مسئولان بردارند
محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی

به گزارش ملت بیدار، محمدباقر قالیباف یکشنبه شب در مراسم سالروز شهادت حضرت سید جلال الدین اشرف برادر حضرت امام رضا(ع) در آستانه اشرفیه گیلان اظهار کرد: دشمنان نیز روی نقاط ضعف ما در بخش های اقتصادی و فرهنگی سرمایه گذاری کردند تا ما را دچار مشکل کنند.

وی افزود: اما ما باید در همین عرصه نیز مردمی سازی داشته باشیم تا بتوانیم موفق شویم زیرا پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در دوران دفاع مقدس و سایر مشکلات, با حضور مردم موفقیت حاصل شد و در همه عرصه ها با ورود مردم به پیروزی رسیدیم.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: امام راحل(ره) به مردم ایمان و اعتقاد داشتند و می دانستند که مردم در هرصحنه ای ورود کنند, موفقیت به دست خواهد آمد.

وی گفت: البته ابتدا باید اعتمادسازی میان مردم و دولت بیش از پیش انجام شود و گام نخست را باید مسئولان بردارند و اقتصاد را مردمی کنیم تا از مشکلات اقتصادی رهایی یابیم.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در دوره چهارساله اخیر در مجلس نیز مبانی مربوط به مردمی سازی انجام شده تا بیش از پیش شاهد حصور نخبگان و جوانان مبتکر باشیم تا همانند بخش دانش بنیان که تحول شگرفی انجام شده در سایر بخش ها هم شاهد باشیم.

قالیباف بیان کرد: ما باید در بحث مردمی سازی ویژگی های امام راحل(ره) را مبنای کار خود قرار دهیم و در بخش های معنویت, عقلانیت و عدالت حرکت کنیم البته به معنویتی اعتقاد داریم که به عقلانیت و عدالت کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از سرمایه های اجتماعی که می تواند بسیار اثرگذار باشد, اعتماد بین مردم و دولت است و در هرشرایطی باید وحدت جامعه را حفظ کنیم.

قالیباف در ادامه به تاثیر برکات وجود امامزادگان در کشور اشاره و اظهار کرد: بی شک حضور خاندان اهل بیت و یاران آن بزرگواران سبب خیر و برکت و عزت ما بوده و ما به عنوان یک مسلمان افتخار می کنیم که تربیت شده اهل بیت و متصل به خاندان اهل بیت هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: از ابتدای اسلام تاکنون مبارزات بزرگی توسط اهل بیت و خاندان آن بزرگواران شکل گرفته و انقلاب اسلامی نیز ثمره مبارزه خاندان ائمه اطهار است و ما باید شکر این نعمت را به درستی بجا بیاوریم.

رئیس و نمایندگان مجلس برای اجرای دقیق قانون تلاش می کنند

 استاندار گیلان نیز در این آیین گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه نمایندگان در تلاشند که مسیر را برای اجرای دقیق قانون هموار سازند و به همین دلیل از آنان تشکر می کنیم.

اسدالله عباسی اظهار کرد: نمایندگان مجلس همواره همدل و همراه دولت بودند و امیدواریم که با وحدت و همدلی با نمایندگانی که به مجلس جدید راه یافتند, در مسیر پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: باید با اتحاد و همدلی و با مشارکت مردم بتوانیم در بخش اقتصادی شاهد جهش تولید باشیم زیرا هر زمانی که شاهد مشارکت مردم بودیم, موفقیت حاصل شد.

وی ادامه داد: ما نیز در دولت با تمام وجود تلاش خواهیم کرد تا بر مشکلات چیره شویم و تورم تک رقمی شود و در بخشهای دیگر نیز بتوانیم گام های موثری را برداریم تا بیش از پیش شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

استاندار گیلان در ادامه به مبارزات مردم این خطه در طول تاریخ در مقابل زورگویان اشاره و بیان کرد: مردم گیلان در طول تاریخ به اثبات رساندند که همیشه در مسیر ائمه اطهار بودند و در این مسیر و در همه ادوار درخشیدند.

عباسی اضافه کرد: گیلان پایگاه عاشقان و محبان به ائمه اطهار و ولایت است و در مبارزه با زورگویان و ستمگران پیشگام بودند و این سرزمین مامن بزرگانی همچون میرزا کوچک جنگلی, آیت الله بهجت فومنی و هشت هزار شهید بزرگوار است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: در گیلان بیش از ۹۰۰ بقعه و امامزاده وجود دارد که همچون نگینی در سراسر این استان می درخشند و مردم نیزدر کنار این امامزادگان با ایمان به خدا زندگی کردند و اعتقاد راسخی به ائمه اطهار دارند.

به گزارش ملت بیدار در مراسم سالروز شهادت حضرت جلال الدین اشرف که در صحن حرم آن حضرت در آستانه اشرفیه برگزار شد, اسدالله عباسی استاندار گیلان و سایر مسئولان ارشد این استان و همچنین برخی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./ پایان پیام