زاکانی در یک قدمی استیضاح/ عضو شورای شهر تهران: دوره کارآموزی تمام شده است

مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران: به نوعی، به یک شهرداری رسیدیم که در حل برخی مشکلات ناتوان است.

زاکانی در یک قدمی استیضاح/ عضو شورای شهر تهران: دوره کارآموزی تمام شده است
زاکانی - شهردار تهران

به گزارش ملت بیدار، مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران، در دویست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی این شورا، با بیان اینکه در این سه سال مکرر تذکر دادیم و به نظر می‌رسد شهرداری در رفع مشکلات ناتوان است، گفت: به نوعی به یک شهرداری رسیدیم که در حل برخی مشکلات ناتوان است.

وی ادامه داد: هر دو خط پله برقی پل عابر پیاده مجاور بیمارستان بوعلی، خراب است و شهروندان به سختی از این پله‌ها عبور می‌کنند و چاره‌ای جز تردد از مسیر پل نیست.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: بنده هفتاد و سومین تذکر خود را مشخصاً به شهردار تهران اعلام می‌کنم؛ به نظر می‌رسد تذکرات اعضا به آقای زاکانی منتقل نمی‌شود و گویا ایشان در دنیایی زندگی می‌کنند که متفاوت از دنیای ماست.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: شهردار تهران پشت تریبون شورا اعلام کرد که تا پایان سال ۱۴۰۲ دو هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس تحویل داده می‌شود و تاکنون کمتر از هزار دستگاه اتوبوس تحویل داده شده است، بهتر است شهردار تهران پیش از اعلام این موارد با افرادی که شهر را می‌شناسند، مشورت کند.

اقراریان با بیان اینکه شهردار تهران همانطور که در شورا طرفداران پر و پا قرص دارد، منتقدانی نیز دارد که بنده با افتخار از منتقدین هستم، خاطرنشان کرد: ما برای تغییرات در شهر تهران نیاز به همکاری جمع مشخصی از اعضای شورا داریم. چنانچه تعداد مشخصی از اعضا نسبت به عملکرد شهردار اعتراض داشته باشند، ابتدا باید به‌صورت روشن از مسیر رئیس شورا به شهردار تذکر دهند و در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر، استیضاح مطرح می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: سه سال فرصت دادن به شهردار برای کارآموزی و آشنایی با مسائل شهر کفایت می‌کند و سال ۱۴۰۳ زمانی است که یا باید به وعده‌ها عمل شود و یا باید تصمیم دیگری گرفت.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امید می‌رود همکاران در شهرداری در اسرع وقت این پاسخ را دهند که چه اقدامی انجام شده و امیدواریم این اقدام به رفع مشکل منجر شود، گفت: برای تغییر در شهر نیاز به همراهی همه اعضا داریم./ پایان پیام