سرلشکر سلامی : عملیات بیشتر از انتظار ما موفق بود

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین اعلام موضع درباره عملیات شب گذشته برای تنبیه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: بر اساس آنچه تاکنون از اهداف مورد اصابت می دانیم عملیات بسیار بیشتر از حد انتظار ما با موفقیت همراه بوده است.

سرلشکر سلامی : عملیات بیشتر از انتظار ما موفق بود
سردار حسین سلامی، فرمانده سپاه

به گزارش ملت بیدار، سردار حسین سلامی اظهار کرد : تصمیم گرفته ایم معادله جدیدی را شروع کنیم که اگر اسرائیل در هر نقطه ای به منافع ما دارایی ما یا شخصیت های ما حمله کند از مبدا ایران او را مورد تهاجم متقابل قرار می دهیم.

وی افزود : این نبرد برای ما مبهم بود و یک فصل جدید را به روی ما گشود به این دلیل که سامانه های پدافندی دشمن چند لایه و پیچیده بود اما در این فضای صهیونیست ها موشک های ما به وفور روی زمین نشستند . دفاع عمیق و چند لایه ای صهیونیست ها از عراق و اردن و حتی سوریه و سرزمین های اشغالی ایجاد کرده بودند این دفاع ضد موشکی در مقابل ما قرار داشت و عبور از آن کار بسیار سختی بود، یعنی طراحی عملیاتی که بتواند پرنده های بدون سرنشین، کروز و بالستیک را از این شرایط عبور بدهد و اهداف را مورد هدف قرار دهد. این مستلزم نبوغ در طراحی تاکتیکی عملیات بود طراحی هوشمندانه و نوآورانه و ناشناخته برای دشمن و استفاده از ابزار های مناسب بود . ترتیب و توالی عملیات به شکلی بود که ده ها فروند پهپاد،کروز و بالستیک در فواصل زمانی مناسب توانستند حریم هوایی رژیم را در هم بشکنند و ائتلاف هوایی آمریکا و اسرائیل و فرانسه را کم کارآمد کنند .

فرمانده سپاه اظهار کرد : ما یک عملیات محدود انجام دادیم و این عملیات می توانست بسیار گسترده تر باشد اما ما محدود کردیم به بخشی از توانمندی های رژیم که در عملیات تجاوزکارانه نسبت به کنسولگری ایران در دمشق دخالت داشت.

وی ادامه داد : عملیات با موفقیتی بیش از انتظار ما انجام شد . طبیعتا ارتش تروریستی رژیم صهیونیستی بهتر از ما اثرات کوبنده این ضربات را تشخیص داده اند و متوجه شده اند.

سلامی تاکید کرد: توصیه دارم که رژیم صهیونیستی از رفتار های گذشته خود دست بردارد و عبرت بگیرد اگر هر واکنشی نشان بدهد مطمئنا واکنش ما بر اساس تجربه جدید بسیار سخت تر خواهد بود./ پایان پیام