تسویه‌حساب سیاسی، چالش مجلس دوازدهم

محمدحسن آصفری، نماینده مجلس: خیلی نمی‌شود انتظار داشت که در همین یک سالی که مقارن است با پایان دوره دولت سیزدهم، مجلس دوازدهم بتواند اقدامات ویژه‌ای در حوزه اقتصادی انجام دهد.

تسویه‌حساب سیاسی، چالش مجلس دوازدهم
محمدحسن آصفری، نماینده مجلس

به گزارش ملت بیدار و به نقل از فردا: انتظارها در شرایط حساس کنونی از مجلس دوازدهم زیاد است؛ به ویژه آنکه وضعیت اقتصادی به گونه‌ای است که مردم می‌خواهند مجلس آینده برای بهبود اوضاع چه در عرصه قانون‌گذاری و چه در حوزه نظارت بر دولت اقدامات ویژه‌ای انجام دهد.

محمدحسن آصفری، نماینده مجلس گفت: «مهم‌ترین موضوع این روزهای کشور اقتصاد است. مجلس دوازدهم باید در این زمینه چاره‌اندیشی کند و سعی‌اش بر این باشد که دولت را هم در جهت درستی از نظر اقتصادی قرار دهد. البته این را هم بگویم که مردم انتظار خیلی زیادی از مجلس دوازدهم در یک‌سال و نیم باقی مانده از عمر دولت نداشته باشند زیرا حدود دوسوم نمایندگان اولین تجربه نمایندگی‌شان است و یک سال زمان می‌برد تا به اصول کار آشنا شوند».

او ادامه داد: «علاوه بر این یک سال زمان می‌برد تا کار انتخاب کمیسیون‌ها، تشکیل فراکسیون‌ها، هیئت‌رئیسه و امور داخلی مجلس انجام شود. با این اوصاف خیلی نمی‌شود انتظار داشت که در همین یک سالی که مقارن است با پایان دوره دولت سیزدهم، مجلس دوازدهم بتواند اقدامات ویژه‌ای در حوزه اقتصادی انجام دهد».

این نماینده کنونی مجلس همچنین بیان کرد: «یک چالش مجلس آینده هم آن است که برخی نمایندگانش دنبال تسویه‌حساب سیاسی هستند».

آصفری در پایان گفت: «همان‌هایی که در دوره قبل هم ردصلاحیت شدند و پشت درب مجلس مانده بودند، اصلا آمده‌اند که سیاسی‌کاری کنند، به جای انجام وظایف نمایندگی. با این اوصاف احتمالا در مجلس آینده حاشیه‌ای به وجود می‌آید که البته باید جلویش گرفته شود»./ پایان پیام