جواب لاتاری کی میاد؟

جواب لاتاری کی میاد؟
جواب لاتاری کی میاد؟

انتظار برای زمان اعلام نتایج لاتاری برای آن دسته از افرادی که در این برنامه مهاجرتی شرکت کرده‌اند، لحظات چالش‌برانگیز و دلهره‌آوری را برایشان به‌وجود آورده است. علاوه‌بر‌ این‌که شرکت‌کنندگان لاتاری منتظراند تا از شانس خود برای مهاجرت به آمریکا مطلع شوند، نگران‌اند که پس از اعلام برنده شدن چگونه خود را برای مصاحبه آماده سازند. شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا با محدودیت خاصی همراه نیست؛ اما توجه به زمان اعلام نتایج آن اهمیت بسیاری دارد و برندگان لاتاری باید با قوانین تعریف‌شده بعد از اعلام نتایج آشنا باشند. کوچک‌ترین بی‌توجهی و سهل‌انگاری می‌تواند افراد را از مسیر شانس آن‌ها دور کند؛ بنابراین، طبیعی است که شرکت‌کنندگان این قرعه‌کشی بدانند جواب لاتاری کی میاد؟ در این مطلب با ذکر دقیق زمان اعلام نتایج لاتاری ۱۴۰۲ آمریکا، به شما می‌گوییم که جواب لاتاری کی میاد؟

زمان اعلام نتایج لاتاری

در پاسخ به سوال شما که جواب لاتاری کی میاد؟ باید بگوییم که چیزی به زمان اعلام نتایج آن نمانده است. نتایج این مسابقه قرعه‌کشی بزرگ که هر ساله توسط دولت آمریکا برگزار می‌شود، در اردیبهشت ماه هر سال علام می‌شود. به این‌صورت‌که شرکت‌کنندگان لاتاری ۱۴۰۲ باید در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ منتظر اعلام نتایج باشند. معمولا نتایج مسابقه در اواسط اردیبهشت ماه در سایت لاتاری اعلام می‌شود و متقاضیانی که در پاییز ۱۴۰۲ در این برنامه مهاجرتی شرکت کرده‌اند، باید در اواسط اردیبهشت امسال مشخصات خواسته‌شده را در سایت مربوطه وارد کرده و نتایج مسابقه را پیگیری کنند. تمامی شرکت‌کنندگان این برنامه یک کد ۱۶ رقمی با عنوان کانفورمیشن نامبر در اختیار دارند که بعد از نهایی شدن ثبت‌نام‌شان در مهر ماه ۱۴۰۲ دریافت کرده‌اند. این کد همان مشخصاتی است که برای اعلام نتایج نیاز خواهید داشت.

حال که می‌دانید جواب لاتاری کی میاد؟ توجه داشته باشید که باید از کد کانفورمیشن نامبر خود محافظت کنید. هرچند درصورتی‌که این کد را گم کنید، می‌توانید برای بازیابی آن اقدام کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند که این کد رهگیری قابل بازیابی نیست و ممکن است به سادگی شانس خود را برای گرفتن ویزا از دست بدهند. برای بازیابی کد رهگیری خود بهتر است که از یک موسسه مهاجرتی معتبر خدمات مشاوره را دریافت کنید. اگر از شرکت‌کنندگان لاتاری هستید، قطعا برای زمان اعلام نتایج آن لحظه‌شماری می‌کنید؛ اما باید بدانید که برای بررسی نتایج این مسابقه از ۱۵ اردیبهشت تا ۹ مهر ۱۴۰۳ فرصت دارید. افرادی که بعد از این تاریخ برای استعلام نتایج اقدام ‌کنند، شانسی برای گرفتن ویزای گرین کارت آمریکا نخواهند داشت.

پیام اعلام نتایج

هنگام پیگیری نتایج لاتاری باید مشخصات خود را مطابق با مشخصاتی که در فرم ثبت‌نام این برنامه گرین کارت لحاظ کرده‌اید، وارد کنید. درواقع باید علاوه‌بر کد ۱۶ رقمی، نام و نام خانوادگی خود را به لاتین و سال تولدتان را به تاریخ میلادی در فرم پیگیری وارد کنید. در نظر داشته باشید که هیچ پیامی با محتوای نتایج این مسابقه برای شما ارسال نمی‌شود، بلکه باید بعد از فرا رسیدن زمان اعلام نتایج به سایت لاتاری مراجعه کرده و نتیجه خود را مشاهده کنید؛ به‌همین خاطر است که باید بدانید جواب لاتاری کی میاد؟

بعد از این‌که مشخصات و کانفورمیشن نامبر خود را وارد کنید، یک پیام با مضمون قبولی در لاتاری یا پیامی مبنی‌بر عدم قبولی در این مسابقه دریافت خواهید کرد. در صورت قبولی، کیس نامبر و محل مصاحبه به همراه اطلاعات ثبت‌شده شرکت‌کننده در زمان ثبت‌نام برای‌تان نمایش داده می‌شود. دقت داشته باشید که ممکن است پیامی مبنی‌بر عدم تطابق اطلاعات برای‌تان ارسال شود. این پیام نشان می‌دهد که بخشی از اطلاعات وارد شده شما صحیح نیست و باید با بررسی مجدد از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

پروسه بعد از اعلام نتایج

اگر بدانید جواب لاتاری کی میاد؟ می‌توانید خود را برای مراحل بعد از اعلام نتایج آماده کنید. درصورتی‌که هنگام استعلام نتایج از برنده شدن خود مطلع شدید، باید بادقت مراحل بعد از آن را سپری کنید. اولین اقدام بعد از اعلام نتایج این مسابقه، تکمیل فرم تقاضانامه مهاجرتی است. در این فرم یک‌سری از سوالات مربوط به مشخصات فردی، شغلی، تحصیلی و سوالات امنیتی لحاظ شده که باید به آن‌ها پاسخ دهید. همچنین باید سفارت مورد نظر خود را برای گرفتن ویزا در فرم مشخص کنید. شما باید مدارک خود را آماده کنید و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. قبل از زمان مصاحبه نیز باید واکسیناسیون پزشکی خود را انجام دهید و توسط پزشک معتمد سفارت چکاپ شوید.

انجام مصاحبه، چالش‌برانگیزترین مرحله در پروسه ویزای گرین کارت آمریکا برای برندگان لاتاری محسوب می‌شود. برای این‌که صلاحیت شما برای گرفتن ویزای اقامتی آمریکا تایید شود، باید با آفیسر یکی از سفارت‌خانه‌های این کشور مصاحبه کنید. درصورتی‌که آفیسر، صلاحیت شما را برای گرفتن ویزا در طول مصاحبه تایید نکند، طبق قوانین ازپیش تعریف‌شده باید مرحله اف‌بی‌آی‌چک را پشت‌سر بگذارید. درواقع باید بعد از مصاحبه یک‌سری اطلاعات خاص را برای سفارت ارسال کنید و منتظر بمانید تا کلیرنس‌تان اعلام شود. بعد از اعلام کلیرنس سفارت آمریکا از طریق ایمیل به شما اعلام می‌کند که پاسپورت خود را برای صدور ویزا ارسال کنید. برای ارسال پاسپورت نیازی به سفر به کشور محل مصاحبه نیست.

نکته:

این‌که بدانید جواب لاتاری کی میاد؟ یا بی‌صبرانه منتظر زمان اعلام نتایج باشید تا از شانس خود مطلع شوید، برای گرفتن ویزا کافی نیست. برنده شدن شما در این شانس‌آزمایی صرفا به معنای گرفتن ویزای گرین کارت آمریکا نیست. آنچه در این زمان اهمیت دارد، پشت‌سر گذاشتن مراحل بعد از زمان اعلام نتایج به‌صورت صحیح و دقیق است؛ بنابراین، بهتر است بعد از این‌که از نتایج مسابقه مطلع شدید، خود را برای مصاحبه آماده کنید و مدارک خود را به‌صورت کامل و بدون نقص به همراه داشته باشید.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به زمان اعلام نتایج لاتاری صحبت کردیم و تاریخ دقیق آن را برای آن دسته از شرکت‌کنندگانی که می‌خواهند بدانند جواب لاتاری کی میاد؟ مشخص کردیم. باتوجه‌به این‌که نتایج این قرعه‌کشی بزرگ گرین کارت آمریکا در اواسط اردیبهشت هر سال اعلام می‌شود، به شمارش معکوس برای اعلام نتایج رسیده‌ایم. شما می‌توانید با استفاده از کد کانفورمیشن نامبر خود از طریق سایت رسمی لاتاری برای مشاهده نتایج اقدام کنید. در صورت عدم قبولی می‌توانید در دوره بعدی مسابقه شرکت کنید.