خالی بودن کمتر از ۲ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع/ تعداد انصرافی‌ها به ۳۳۵ نفر رسید

با تکمیل نشدن ظرفیت کاروان‌های حج تمتع، روند ثبت‌نام از مشمولان ادامه دارد و حدود ۲ درصد ظرفیت‌ها خالی است. البته با وجود تأکید مسؤولان به تأخیر نینداختن این سفر معنوی، ۳۳۵ نفر از مشمولان، از تشرف به حج امسال انصراف دادند.

کد خبر : 25169
تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 خرداد 1401 - 7:02

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع که از ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز شده، همچنان ادامه دارد و تاکنون ۳۵ هزار و ۵۲۷ نفر ثبت‌نام خود را قطعی‌ کرده‌اند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه تا زمان پرداخت هزینه کامل حج تمتع، ثبت‌نام قطعی انجام نمی‌شود، ۱۲۳ نفر منتظر پرداخت هزینه حج تمتع هستند و کاروان مد نظر خود را رزرو کرده‌اند.

همچنین با وجود تأکید رئیس سازمان حج و زیارت به انصراف ندادن از حج تمتع سال جاری به دلیل نامشخص بودن هزینه حج آینده، ۰.۹ درصد مشمولان حج تمتع ۱۴۰۱ یعنی ۳۳۵ نفر از تشرف به این سفر معنوی منصرف شدند.

امسال ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از زائران کشورمان در قالب ۲۹۶ کاروان به حج تمتع مشرف می‌شون که بر اساس محدودیت سنی اعمال شده از سوی سعودی‌ها، همه زائران امسال باید متولد ۱۰ تیر ۱۳۳۶ به قبل باشند. اولویت اعزام نیز از سوی سازمان حج و زیارت از اول مرداد ۱۳۸۶ به قبل است که البته در برخی از استان‌ها این زمان به نیمه مرداد ۱۳۸۶ به قبل اعلام شده است.

اعزام زائران نیز از ۲۳ خرداد آغاز می‌شود و عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ با بازگشت همه زائران تا هفتم مردادماه به پایان می‌رسد.

 هزینه حج تمتع سال جاری به صورت متوسط ۳۷ میلیون تومان است که این مبلغ با ارز ۹ هزار تومانی اختصاص یافته به حج تمتع ۹۹ محاسبه شده است.

به گزارش فارس، ویزای برخی از عوامل اجرایی امروز صادر و اولین گروه امشب به عربستان اعزام می‌شوند تا از این طریق روند ارائه خدمات به زائران سرعت گیرد. 

انتهای پیام/


/ پایان خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.