تاریخ انتشار: شنبه 8 بهمن 1401 ساعت 16:49
کد خبر: 150549
T T

برچسب‌ها

درخواست عجیب رئیس صداوسیما از رئیسی

شنبه 8 بهمن 1401 ساعت 16:49
کد خبر: 150549

پیمان جبلی رییس صدا وسیما از ابراهیم رییسی خواست پلتفرم “فیلمیو” فیلتر شود.

دیده بان ایران: پیمان جبلی رییس صدا وسیما از ابراهیم رییسی خواست پلتفرم “فیلیمو” فیلتر شود. به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر درخواست رئیس رسانه ملی از رئیس جمهور درباره فیلتر پلتفرم فیلیمو، دیده بان ایران از طریق منابع خبری خود در سازمان صدا و سیما به متن نامه پبمان جبلی رییس صدا و سیما دست پیدا کرده و با توجه به محرمانه نبودن این مکاتبه، در جهت اطلاع رسانی عمومی و بنابر وظیفه مطبوعاتی خود این نامه را منتشر می نماید. 

بنابر گزارش سایت دیده بان ایران؛ پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما در نامه خود به رییس جمهور نوشته است:« متاسفانه سکوی فیلیمو بدون توجه به مقررات، به دفعات در  حوزه تولید و انتشار سریال ها، از اخذ مجوز استنکاف کرده و در مورد اخیر با انتشار قسمت اول سریال سقوط که با موضوعی کاملا امنیتی و بدون اخذ هر گونه مجوزی ساخته و منتشر شده است، سیاست های نظام در خصوص نحوه  حضور و فعالیت برخی بازیگران که در حوادث و اغتشاشات اخیر به ارکان نظام توهین کرده و با پناه بردن به شبکه های سعودی- صهیونیستی قصد رهبری حوادث و ناآرام کردن فضای امنیتی کشور را دارند نیز، مد نظر قرار نداده است. در همین راستا این پلتفرم با برهم زدن رویه های ممیزی محتوا، مالا تامین مالی چهره های بعضا مغرض را که محلی برای حضور در رسانه ملی و یا تولیدات سینمایی دارای مجوز از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارند بر عهده گرفته است. به عنوان مثال و از قرار اطلاع برخی از چهره ها که حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولیدات رسانه ملی به اصطلاح تحریم کرده اند در حال حاضر با بازی در آثار این پلتفرم و یا دریافت پیش پرداخت های قابل توجه ضمن دهن کجی به ارکان نظام، از این طریق به حیات سیاسی خود ادامه می دهند.

رئیس صدا و سیما همچنین نوشته است: «خواهشمند است در خصوص مسدود کردن خدمات دامنه اینترنتی مذکور و حذف کلیه آثار فاقد مجوز از ساترا از جمله سریال سقوط و …. در تمامی پلتفرم ها دستور اکید صادر فرمایید» 

درخواست عجیب رئیس صداوسیما از رئیسی

درخواست عجیب رئیس صداوسیما از رئیسی

 

برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x