آیا ثبت نام قالیباف برای ریاست جمهوری بر خلاف سخنان رهبر انقلاب بود؟

یکی از سوالاتی که در پس از ثبت‌نام محمدباقر قالیباف به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ مطرح شده است، این است که چرا قالیباف پس از شش روز از ریاست بر مجلس شورای اسلامی، برای ریاست جمهوری هم ثبت نام کرده است؟ آیا این معنای قدرت‌طلبی نمی‌دهد؟

آیا ثبت نام قالیباف برای ریاست جمهوری بر خلاف سخنان رهبر انقلاب بود؟
محمدباقر قالیباف

ملت بیدار؛ یکی از سوالاتی که در پس از ثبت‌نام محمدباقر قالیباف به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ مطرح شده است، این است که چرا قالیباف پس از شش روز از ریاست بر مجلس شورای اسلامی، برای ریاست جمهوری هم ثبت نام کرده است؟ آیا این معنای قدرت‌طلبی نمی‌دهد؟

دوستان انقلابی منتقد به کنش انتخاباتی قالیباف، عملا شهید رئیسی را هم تخریب می‌کنند. ایشان در ۱۴۰۰ رئیس قوه قضاییه بودند و برای ریاست جمهوری ثبت نام و اقدام کردند. لذا ترک یک قوه برای حضور در راس قوه دیگر، معنای قدرت طلبی نمی‌دهد.

نکته دوم این است که دکتر قالیباف و شهید رئیسی مسیری را برای اصلاح وضعیت نامطلوب دولت روحانی شروع کردند که با کنار کشیدن قالیباف در ۹۶ آغاز و عدم حضور در ۱۴۰۰ تداوم یافت. حضور قالیباف در مجلس و حضور شهید رئیسی در دولت، این مسیر را پیش می‌برد تا اینکه واقعه تلخ پرواز اردیبهشت اتفاق افتاد. در این فقدان، فرد شایسته‌ای برای تداوم این مسیر در ریاست جمهوری وجود نداشت که قالیباف مجبور شد خود را در معرض رای قرار دهد.

مسئله سوم این است که اکثریت نمایندگان حاضر در مجلس دوازدهم، از قالیباف درخواست کردند که در این انتخابات شرکت کند. یعنی همان‌ها که او را بر مسند ریاست مجلس نشاندند، از او خواستند که خود را برای ریاست جمهوری در معرض رای مردم قرار دهند./ پایان پیام