تاریخ انتشار: یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 16:40
کد خبر: 2871
T T

برچسب‌ها

بازی رسانه ای تفکیک جنسیتی اینبار با اسم رمز زاکانی

یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 16:40
کد خبر: 2871
ميله هاي زرد رنگ ايستگاه مترو تهران

چند سالیست در ایستگاه مترو صادقیه تهران یک میله زرد رنگ کوچک نصب شده است که حد فاصل واگن مردان و زنان را مشخص می کند. این عمل سوژه ای شد تا بازی رسانه ای قدیمی تفکیک جنسیتی دوباره شروع شود و زاکانی شهردار تهران را متهم به تفکیک جنسیتی کنند

ملت بیدار آنلاین؛ چند سالیست در ایستگاه مترو صادقیه تهران یک میله زرد رنگ کوچک نصب شده است که حد فاصل واگن مردان و زنان را مشخص می کند؛ در سایر ایستگاه ها این وظیفه را نوارهای زرد رنگی برعده دارند که بر روی زمین هستند و بعد از مدتی یا پاک شده اند و یا به علت داشتن قابلیت نادیده گرفتن سبب می شود تا مردان وارد واگن بانوان شده و باعث ایجاد مزاحمت شوند و این اتفاق موجبات ناراحتی و شکایت بانوان را به همراه دارد.

به همین منظور چند سال پیش شهرداری تهران اقدام به نصب این میله های زرد رنگ در ایستگاه صادقیه کرد تا تفاوت واگن بانوان و مردان بهتر مشخص شود زیرا با اعلام چندباره بلندگو و نوشته های روی واگن ها گویا برای مشخص کردن واگن بانوان و مردان موثر نبود. این عمل سوژه ای شد تا بازی رسانه ای قدیمی تفکیک جنسیتی دوباره شروع شود و زاکانی شهردار تهران را متهم به تفکیک جنسیتی کنند که عاقبت میله کشی به دیوار کشی ختم می شود.

میله های زرد رنگ ایستگاه مترو تهران

میله های زرد رنگ ایستگاه مترو تهران

این عبارت دیوار کشی در انتخابات سال ۹۶ برای ترساندن مردم از رقیب انتخاباتی که در آن زمان آقایی رییسی بود مطرح شد تا در ذهن مردم جا بیافتد که با حضور رییسی به عنوان رییس جمهور در خیابان ها برای تفکیک زن و مرد دیوار کشیده خواهد شد. حالا این میله های زرد کوچک دوباره سوژه برخی افراد شده است تا ایده تفکیک جنسیتی دوباره مطرح شود و وقت و ذهن مدیران شهری که باید برای خدمت بهتر به شهر و شهروندان صرف شود به مسائل حاشیه ای برده شود که خود تصمیم گیر آن نبوده اند و دقیقا تصمیم تفکر دوره اصلاح طلبان در شهرداری بوده.

توییت درباره مترو

توییت درباره مترو

تخریب متروی تهران

تخریب متروی تهران

 

/ پایان گزارش

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x