هدف‌گذاری اصلاحات برای تشکیل «اقلیت نیرومند»

نایب رئیس جبهه اصلاحات ایران راهبرد این جبهه را حضور پرشور در انتخابات یازدهم اسفند دانست و اعلام کرد که این جبهه درصدد تشکیل اقلیت نیرومند در مجلس دوازدهم است.

هدف‌گذاری اصلاحات برای تشکیل «اقلیت نیرومند»
حسین مرعشی - نایب رئیس جبهه اصلاحات ایران

ملت بیدار، نایب رئیس جبهه اصلاحات ایران راهبرد این جبهه را حضور پرشور در انتخابات یازدهم اسفند دانست و اعلام کرد که این جبهه درصدد تشکیل اقلیت نیرومند در مجلس دوازدهم است. حسین مرعشی که در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌ها حضور یافته بود، از شرکت حزب متبوع خود یعنی کارگزاران در انتخابات ریاست جمهوری 1404 هم خبر داد و تشکیل اقلیت نیرومند در مجلس آتی را هم معبری برای رسیدن به این هدف دانست.

مرعشی درباره بحث‌های شکل‌گرفته در این جبهه درخصوص شرکت در انتخابات هم توضیح داد: تاکنون تحریم انتخابات رأی نیاورده و مشارکت بدون قید و شرط هم طرفدار ندارد. بنابراین مشارکت مشروط در دستور کار است و ما از این ایده دفاع می‌کنیم. وی افزود: مشارکت گسترده و ارائه لیست به وجود کاندیداهای مورد تأیید در حوزه‌های انتخابیه بستگی دارد تا بتوانیم مسئولیت آنها را بپذیریم.
مرعشی که به تازگی در انتخابات کنگره حزب کارگزاران بار دیگر به عنوان دبیرکل این حزب انتخاب شد، در پاسخ به این پرسش که اگر هیچ‌یک از گزینه‌های کارگزاران تأیید صلاحیت نشود، چه خواهید کرد، گفت: من یک حوزه پیدا کرده و رأی خواهم داد اما با این یک رأی اتفاقی نخواهد افتاد. مرعشی راه‌حل مسائل کشور را قهر از سیاست یا آوردن مردم به خیابان ندانست و تصریح کرد: با اعتقاد به اصلاحات می‌توان مسائل کشور را حل کرد تا بتوانیم با اتکا به اندوخته‌های تجربی کشور از مشکلات عبور کنیم.

مرعشی در پاسخ به پرسشی درباره ائتلاف‌ این حزب با گروه‌های دیگر و نیز کاندیدای شاخص کارگزاران در انتخابات خبرگان گفت: اگر حسن روحانی تأیید صلاحیت شود، شخصیت معتبر و مورد توجه کارگزاران خواهد بود و ایشان در تلاش هستند در ستادهای تشکیل شده در حد مقدور کاندیداهای هم‌جهت و همراه را شناسایی و انتخاب کنند./ پایان پیام