سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس: قطعاََ کمیسیون در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان ورود خواهد کرد

فلاحی: دستگاه‌های نظارتی مستقر در وزارت آموزش و پرورش پاسخگو باشند

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس: قطعاََ کمیسیون در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان ورود خواهد کرد
احمدحسین فلاحی

به گزارش ملت بیدار، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی؛ نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پی برکناری حمید باقرنژاد؛ معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه منابع ذخیره فرهنگیان به دلیل اضافه‌کاری غیرمتعارف تاکید کرد: قشر مظلوم فرهنگیان در جامعه به دلیل نجابت رفتاری و اخلاق‌مداری بارها مورد ظلم واقع شده‌اند و دستگاه‌های نظارتی سازمان بازرسی، حراست و اداره حقوقی چه نظارتی بر این حق تضییع شده معلمان داشته‌اند؟!

وی با اشاره به قصه پرغصه‌ همین مورد که در دولت دوازدهم در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاد، تصریح کرد: متاسفانه در دوره دولت قبل هم بعد از اینکه مبالغ هنگفتی از صندوق را ربودند، این موارد تشدید شد و نمایندگانی که ارتباط مستقیم تحت عنوان فراکسیون فرهنگیان دارند، چرا از جایگاه نظارتی در حمایت از حق معلمان!! به وظیفه خود عمل نمی‌کنند.

فلاحی با مرور اتفاق مشابه در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان که رئیس جمهور وقت (روحانی) ادعا کرد «وام گرفته‌اند» یادآوری کرد: همچنان آن قسمت از قضیه مبنی بر اینکه چه کسانی وام گرفته‌اند و با این حق مردم که به غارت برده‌اند، چه کرده‌اند، مجهول ماند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: این حواشی مرتب وجود داشته و دارد و همچنان خواستار اصلاح اساسنامه و تعیین تکلیف جدی بوده‌ و هستیم و به نظر می‌رسد که در سطح کلان باید یک فکر اساسی و جدی برای این موارد بشود تا هر بار یکی از این صندوق‌ها و حق ملت شریف ایران به‌ویژه قشر نجیب فرهنگیان چپاول نشود.

وی با بیان مهم بودن قضیه و ضرورت پیگیری تاکید کرد: آنچه که اهمیت بسیار دارد این است که متاسفانه مفاسدی که اتفاق می‌افتد نه‌تنها باعث از بین رفتن سرمایه مادی و حاصل عمر ملت می‌شود بلکه از آن مهمتر سرمایه معنوی مردم که اعتماد است، نیز زایل می‌گردد و به سهولت مرتفع نمی‌شود و زمان مدیدی می‌طلبد تا با اصلاح امور شرایط درست شود.

حجت‌الاسلام فلاحی اعلام کرد: قطعاً کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس نیز با جدیت در این خصوص ورود خواهد کرد چرا که این گونه موارد علاوه بر تأثیر منفی بر اعتماد ملی، بر نارضایتی عمومی و ناامیدی نیز دامن می‌زند که باید یک فکر اساسی و همگانی در مجلس بشود./

پایان پیام