گزارش میدانی از آخرین وضعیت خانه اندیشمندان علوم انسانی

شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری منطقه قصد دارد مدیریت فعلی این خانه را بدست گرفته و موسسه‌ی مذکور را از این ساختمان تخلیه نماید.

گزارش میدانی از آخرین وضعیت خانه اندیشمندان علوم انسانی
خانه اندیشمندان علوم انسانی

ملت بیدار آنلاین| بنابر اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درخصوص هجوم نیروهای شهرداری تهران به خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی به دستور زاکانی شهردار تهران و پلمپ و تعویض قفل‌ درب‌ها، خبرنگار ملت بیدار با حضور در محل آنچه اتفاق افتاده و درحال وقوع است را روایت کرده است.

درحال حاضر درب خانه‌ی اندیشمندان باز بوده و کلاس‌ها و برنامه‌ها درحال برگزاری است، البته برخی شاهدان از قرارداده شدن بلوک سیمانی مقابل درب خانه و تعویض قفل‌ها خبر دادند که خبرنگار ما با چنین موضوعی برخورد نکرده است و صحت آن قابل تایید نیست.

ماجرا از این قرار است که خانه‌ی اندیشمندان یک موسسه‌ی فرهنگی با مجوز ار وزارت ارشاد است که از سال ۹۰ کار خود را آغاز کرده است.

این خانه تا به امروز بیش از ۳۰۰۰ برنامه با حضور ۲۰۰ استاد پیشکسوت همراه با تعامل سایر گروه‌ها و انجمن‌های علمی برگزار کرده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که شهرداری منطقه قصد دارد مدیریت فعلی این خانه را بدست گرفته و موسسه‌ی مذکور را از این ساختمان تخلیه نماید. خانه اندیشمندان طی قرارداد حبس فسخ با شهرداری تهران و وجود بندی در قرارداد که درصورت اختلاف ابتدا باید توسط حل اختلاف موضوع بررسی شود و درصورت عدم توافق سایر روش‌‌های قضایی پیگیری شود.

هم اکنون مدیران فعلی خانه اندیشمندان درحال انجام تدابیری مسالمت آمیز با شهرداری تهران بوده تا مشکل ایجاد شده برطرف شود. تا این لحظه مسئولان شهرداری تهران دراین خصوص واکنشی نشان نداده‌اند./ انتهای پیام

عکس امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۲ - ساعت ۱۳ - درب خانه‌ی اندیشمندان علوم انسانی