حمله به قالیباف با انواع بهانه‌ها

دوسه هفته است که برخی کاربران و رسانه‌ها انواع حملات رسانه‌ای را علیه قالیباف آغاز نموده‌اند. شروع موضوع نیز با داستان شاسی‌بلندها بود.

حمله به قالیباف با انواع بهانه‌ها
حمله به قالیباف با انواع بهانه‌ها

ملت بیدار آنلاین| دوسه هفته است که برخی کاربران و رسانه‌ها انواع حملات رسانه‌ای را علیه قالیباف آغاز نموده‌اند. شروع موضوع نیز با داستان شاسی‌بلندها بود. با اینکه همه می‌دانستند قالیباف به وظیفه خود عمل کرده و بعدا هم کذب بودن آن مشخص شد و بازرس ریاست جمهوری تکذیبیه‌ داد و... .

حالا و در چند روز اخیر نیز انواع حملات به قالیباف انجام شده. یکی با دروغ پردازی درباره ائتلاف‌های او که با اندک اطلاع سیاسی دروغ بودنش مبین است، یکی با چسباندن مذهبی صورتی به او، یکی هم با دروغ‌های قدیمی از فساد که در سه دوره قوه قضاییه بررسی شده و همه بر مبرا بودن قالیباف حکم داده‌اند.

علت اصلی این حملات را باید در چارچوب انتخابات هیئت رئیسه در خرداد و در نهایت انتخابات اسفندماه ۱۴۰۲ دید. دومی همان چیزی است که جریان پایداری هم با مفهوم انتخاب اصلح، کلید زده است. گروه‌های مختلفی از میان جبهه اصولگرایی فرایند مربوط به انتخابات را آغاز کردند و هر گروه و شخص به دنبال آن است که وزن خود را در لیست نهایی افزایش دهد. یعنی مسئله این است که تا قبل از دی‌ماه (که لیست در آن زمان بسته می‌شود) وزن گروه خود را افزایش دهند تا بتوانند نفرات بیشتر را وارد لیست‌های ائتلاف بنماید.

این مسابقه یک وجه سلبی هم دارد که تخریب رقبا است. لذا باید فرد مستقر را با انواع روش‌ها به ورطه بدنامی کشاند همچون روش چیزی را بگو و بعد تکذیب کن یا همان روش تکذیب بعد از تخریب. در چنین نگاه و روش و منشی، انقلاب و کشور هیچ اهمیتی ندارد، مسئله اصلی همان کسب قدرت است. لذا عجیب نیست که انواع دروغ و تهمت هم برای این آقایان دنیا طلب مباح باشد. مسئله نه کارآمدی است نه عقلانیت یا حل شدن مشکلات مردم.

در این دعوای قدرت هم کسی در موضع دفاع است که می‌خواهد اخلاق را رعایت کند و مسئله مردم اولویت اوست. نباید وارد در این دعواهای زرگری شد که نه آخرت دارد و نه دنیا؛ اما باید حواسمان باشد که فریب این بازی را نخورد.