سواستفاده از عنوان «طلبه» برای صندلی بیشتر در هیئت رئیسه

عده‌ای طلبه فریب یک نحله سیاسی را می‌خورند و در بازی آنها فعال می‌شوند

سواستفاده از عنوان «طلبه» برای صندلی بیشتر در هیئت رئیسه

ملت بیدار آنلاین| اخیرا نامه‌ای منتشر شده که ادعا دارد از طرف جمعی از طلاب قم از شورای نگهبان می‌خواهد که قالیباف را رد صلاحیت کند. دم خروس طراحان این نامه جایی بیرون می‌زند که موضوع را مثلا خطاب به شورا و رد صلاحیت انتخابات آینده نوشته‌اند اما در آن مشخصا به هیئت رئیسه اشاره دارند، آنهم چند روز مانده به آخرین انتخابات هیئت رئیسه در مجلس یازدهم. و البته جایی دیگر که از نمایندگان مدافع طرح خیالی حجاب به عنوان علمای دینی یاد می‌کنند. بله قطعا آقای آقاتهرانی برای دوستان پایداریچی نماد یک عالم برجسته دینی است.

ما به محتوای نادرست این نامه پاسخ می‌دهیم ولی نباید به آن بیشتر از این وقعی نهاد. اما باید حسرت خورد که چطور عده‌ای طلبه فریب یک نحله سیاسی را می‌خورند و در بازی آنها فعال می‌شوند و چطور در شبکه اجتماعی غرق هستند که اطلاعات درست درباره عملکرد مجلس به آنها نمی‌رسد.

اولا هیچ طرحی برای حجاب در مجلس وجود نداشته و ندارد و همه منتظر رسیدن لایحه‌ی قوه قضاییه از طریق دولت هستند که البته اگر بیاید حتما در کلیات رای خواهد آورد. ثانیا این مجلس بیشترین توجه را به امور جاری کشور که مهمترینش اقتصاد است، داشته و همین بس که اسفند ۱۴۰۰ قبل از اعلام نام سال ۱۴۰۱ قانون حمایت از دانش بنیان‌ها را تصویب کرده بود. ده‌ها قانون دیگر که هرکدام مسئله روز کشور و مردم است نیز در این لیست قرار دارد. جوانی جمعیت، حمایت از کسب و کارها، تسهیل صدور مجوزها، مبارزه با فساد در شرکت‌های دولتی، شفافیت قوای سه‌گانه و... . ثالثا قالیباف درباره اغتشاشات ۱۴۰۱ مواضعی محکمی داشته که قبلاً در کلیپی تحت همین عنوان منتشر شده است و مورد تایید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته. گرچه برای طراحان نامه این چیزها مهم نیست و اصل بر تخریب رقیب است نه حقیقت رخداد اتفاق افتاده.