وزیر نیرو گفت: مهم‌ترین برنامه ما این است که طرح‌های نیمه تمام غیرفعال را با استفاده از منابع بودجه‌ای و به کارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی فعال کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو امروز ( سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه) پس از حضور در کمیسیون عمران مجلس در تشریح جزئیات این نشست گفت: در ابتدای جلسه وضعیت بارش‌های کشور و نزولات جوی را مرور کردیم. سال گذشته، سال بسیار سختی بود و ما بیش از ۳۷ درصد کاهش نزولات نسبت به متوسط ۵۰ سال گذشته داشتیم و نسبت به سال ۹۸ نیز ۵۰ درصد کاهش بارش را تجربه کردیم.

محرابیان تاکید کرد: در سال آبی جاری تا امروز وضعیت بارش‌ها به صورت متوسط خوب بوده است اما این بمعنی جبران کسری ها نیست چرا که کمبودها بسیار زیاد بوده لذا از مردم و کشاورزان درخواست می‌کنم در مصرف آب صرف جویی کنند تا کسری‌ها جبران شود. البته وضعیت بارشی در برخی از استان‌ها سخت و بحرانی است؛ امیدوارم در روزهای آینده بارش‌ها بهبود پیدا کرده و در ماه‌های آتی نیز شرایط مناسب باشد تا آب کافی برای مصارف کشاورزی، شرب، صنعت و محیط زیست را تامین کنیم و شاهد محیط زیست پر طراوتی در سراسر کشور باشیم.  

وی اظهار کرد: موضوع دیگر بررسی برنامه ها و پروژه های حوزه آب شهری و روستایی بود؛ برخی از شهرهای ما در شرایط تنش آبی به سر می‌برند که برخی از آنها شهرهای بزرگ هستند. از این رو با شروع دولت جدید تلاش کردیم در شهرها دارای تنش آبی، پروژه‌هایی برای تامین آب شرب ایجاد کنیم که تا حدود قابل توجهی هم این اقدام انجام شده است. به زودی در سایر شهرها نیز پروژه تامین آب شرب فعال می‌شود.

مطالعه کنید  درآمد خانوارها با هزینه‌ها تناسب ندارد/دولت محل مناسبی برای افزایش حقوق‌های ۱۴۰۱ پیش بینی کند

وزیر نیرو تصریح کرد: مهمترین برنامه های ما در این دوره این است که پروژه های نیمه تمام و غیر فعال را با استفاده از منابع بودجه ای، احکام بودجه و با به کار گیری ظرفیت های بخش خصوصی فعال کنیم. موضوع دیگری که امروز به آن تاکید شد و مورد حمایت کمیسیون عمران قرارگرفت. آب رسانی به روستاها و مناطق محروم کشور بود که برنامه مذکور را در چهار چوب شورای جهاد آب رسانی به استحضار کمیسیون رساندیم و کمیسیون نیز از این برنامه دفاع کردند.

محرابیان عنوان کرد: امیدواریم با بسیج عمومی همه متخصصین و گروه های جهادی و نهادهای انقلاب اسلامی و پیمانکاران ذیل شرکت های آب و فاضلاب استان‌ها بتوانیم کار جهادی و قوی را در سراسر کشور انجام دهیم و در یک بازه زمانی محدود بتوانیم مشکلات آب شرب روستاها را تامین کنیم. از طرفی دیپلماسی آب، تکمیل پروژه‌های سدسازی، انتقال آب موضوعات دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت. /

پایان پیام

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x