آیا دولت می‌خواهد برخلاف قانون اساسی در انتخابات دخالت کند؟

نظرسنجی منتشر شده توسط رجانیوز نشان دهنده‌ی یک اتفاق بی‌سابقه و بدعتی بزرگ برخلاف قانون اساسی است.

آیا دولت می‌خواهد برخلاف قانون اساسی در انتخابات دخالت کند؟
آیا دولت می‌خواهد برخلاف قانون اساسی در انتخابات دخالت کند؟

ملت بیدار آنلاین| نظرسنجی منتشر شده توسط رجانیوز نشان دهنده‌ی یک اتفاق بی‌سابقه و بدعتی بزرگ برخلاف قانون اساسی است. در این نظرسنجی که ادعا شده توسط یک مرکز معتبر صورت گرفته، پرسیده شده اگر هر کدام از شخصیت‌ها لیست بدهند، شخص به کدام رای خواهند داد؟ سپس یکی از گزینه‌ها شخص رییس جمهور است. آیا سفارش‌دهندگان نمی‌دانستند لیست دادن رییس جمهور برای انتخابات مجلس خلاف قانون اساسی است؟

نظرسنجی منتشر شده توسط رجانیوز مجددا یک خطر بسیار بزرگ را پیش‌روی همگان قرار داده است. طبق قانون اساسی دخالت قوه مجریه در امور انتخابات مجلس غیرقانونی است. اما سفارش‌دهندگان این نظرسنجی پرسیده‌اند اسم رئیس جمهور را بین این افراد قرار دادند؛ سوال اینجاست که اولا چه کسی چنین نظرسنجی خلاف قانونی را سفارش داده؟ ثانیا قصد این افراد از چنین پرسشی چه بوده؟

آیا واقعا قرار است در ادامه‌ی بخشنامه‌ی غیرقانونی وزارت کشور، شرایط برای نامزدان مورد حمایت دولت یا یک گروه خاص در آن، تقویت شود؟ چیزی که در ۴۵ سال گذشته بی‌سابقه است. حتی دولت‌های غیرانقلابی و دارای فاصله از نظام و روح قانون اساسی هم چنین بدعتی را نسبت به قانون اساسی به کار نبسته و به این شکل واضح در انتخابات دخالت نکرده‌اند. 

البته رد سفارش‌دهندگان را در نوع انتشار می‌توان جست. رسانه‌ی رجانیوز که ارگان جبهه پایداری است و متاسفانه در دفتر ریاست جمهوری هم نفوذ بالایی دارد، این نتایج را منتشر کرده. ضمن اینکه برخلاف تمام قواعد سابق، دو نفر از وزرای این دولت در حال اقدام فعالانه و تشکیلاتی برای دخالت در انتخابات هستند. جریانی که با نام شریان خود را معرفی کرده و همان پایداری است که در لباسی نو خود را به جامعه عرضه می‌کند. 

این وضعیت که متاسفانه از چندی قبل مورد هشدار ما بود هر لحظه وخیم‌تر شده و برای کشور و نظام تولید هزینه می‌کند.  امید این است که رئیس جمهور محترم و انقلابی شخصا در مقابل این جریان نفوذ که خزنده دولتشان را می‌خورد بایستند./ انتهای پیام