نظر و عمل قالیباف در موضوع وزارت بازرگانی

انتشار ویدیویی از قالیباف که در آن درباره مخالفت کارشناسانه خود با موضوع تشکیل وزارت بازرگانی سخن می‌گوید و انتشار رای موافقش به لایحه دولت باعث شده تا برخی شبهه کنند که چرا چنین تناقضی وجود دارد.

نظر و عمل قالیباف در موضوع وزارت بازرگانی
نظر و عمل قالیباف در موضوع وزارت بازرگانی

ملت بیدار آنلاین| انتشار ویدیویی از قالیباف که در آن درباره مخالفت کارشناسانه خود با موضوع تشکیل وزارت بازرگانی سخن می‌گوید و انتشار رای موافقش به لایحه دولت باعث شده تا برخی شبهه کنند که چرا چنین تناقضی وجود دارد.

اولا باید به همه‌ یادآوری کرد که مجلس به وعده خود درباره شفافیت عمل کرد که حالا نتایج عملی این اجرا دستمایه برخی برای تخریب مجدد مجلس شده است. به این وضوح رای تقریبا 80 درصد از نمایندگان از جمله رئیس مجلس شفاف شده و می‌توان انواع مطالبه‌گری‌ها را از آنها داشت. این درحالیست که قانون شفافیت بعد از حدود 9 ماه هنوز در مجمع تشخیص خاک می‌خورد اما بازهم برخی مدعیان مطالبه شفافیت از این مجلس انتقاد بیجا می‌کنند و در موضوع مجمع ساکت هستند. 

ثانیا اگر دوستان در همان کلیپ منتشر شده دقت می‌داشتند متوجه می‌شدند که قالیباف بین نظر کارشناسی خود و همراهی با دولت، تفکیکی واضح را ایجاد می‌کند. او در همان سخنرانی توضیح می‌دهد که از نظر کارشناسی خودش، چنین تفکیکی در این زمان مطلوب نیست اما سپس می‌گوید که رئیس جمهور به عنوان مسئول اداره اجرایی کشور این امر را از مجلس توقع کرده و بر آن اصرار داشته است. لذا قالیباف همراهی با مسئولین اجرایی کشور را بالاتر از نظر کارشناسی خود قرار داده است. تاکید اصلی در اینجا بر دو موضوع است. یکی کارشناسی بودن موضوع و نه سیاسی بودن آن و دوم اصرار شخص رئس جمهور و نه اجزای دولت بوده است. با این اوصاف تناقضی بین آن کلیپ و رای قالیباف وجود ندارد که در همان کلیپ، این توضیحات ارائه شده است.

ثالثا مسئله وزارت بازرگانی یک امر کارشناسی و تخصصی پیچیده باتوجه به جوانب مختلف اداری، سیاستی، اجرایی و اقتصادی کشور است. لذا وارد کردن چنین مباحثی به حوزه سیاسی و سیاست‌زده کردن آن قطعا به ضرر کشور است. ضمن اینکه باید دقت داشت که کلیات این لایحه تایید شده و قالیباف تاکید داشته که جزئیات کاملی برای این وزارتخانه جدید تصویب خواهد کرد. یعنی بخش اعظمی از نگرانی کارشناسان مخالف این لایحه در جزئیات تصحیح و رفع خواهد شد./ انتهای پیام