تاریخ انتشار: پنجشنبه 17 آذر 1401 ساعت 9:24
کد خبر: 117707
T T

برچسب‌ها

ایسنا/مازندران شهردار قائم‌شهر با بیان اینکه اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این نهاد خدماتی نیازمند جذب اعتبارات دولتی است تا شاهد بهره‌برداری از این برنامه‌های مهم باشیم، گفت: پروژه نگین شمال از سال ۱۳۸۶ تاکنون بلاتکلیف مانده است بطوریکه سرمایه گذار این پروژه به‌دلیل مشکلات مالی از ادامه اجرای این طرح ناتوان مانده است در حالیکه رقم توافق شده برای سرمایه گذاری در این پروژه ۲۹۰ میلیارد تومان بوده است.

کاظم علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با عنوان اینکه مشکلات شهرداری‌ها را همه واقف هستند و کار کردن در این نهاد خدماتی بسیار سخت است، اظهار کرد: شهرداران کنونی استان میراث‌دار عملکرد ضعیف دولت‌ها و شهرداران گذشته هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها کارمند بیشتر از حد مجاز دارند که با توجه به افزایش ۵۷ درصد حقوق کارگری در سال جاری منجر به بحران در پرداخت حقوق شده است، افزود: شهرداری قائم‌شهر حدود ۲۰۰۰ کارمند دارد که ماهیانه ۳۸ میلیارد تومان هزینه پرداخت حقوق کارکنان می‌شود.

شهردار قائم‌شهر با بیان اینکه اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این نهاد خدماتی نیازمند جذب اعتبارات دولتی است تا شاهد بهره‌برداری از این برنامه‌های مهم باشیم، تصریح کرد: پروژه نگین شمال از سال ۱۳۸۶ تاکنون بلاتکلیف مانده است بطوریکه سرمایه گذار این پروژه به‌دلیل مشکلات مالی از ادامه اجرای این طرح ناتوان مانده است در حالیکه رقم توافق شده برای سرمایه گذاری در این پروژه ۲۹۰ میلیارد تومان است. علیپور افزود: شهرداری‌ها به‌عنوان نخستین نهاد در تمامی امور شهرستانی و استان پای کار هستند ولی دولت از این نهاد حمایت مطلوب ندارد.

وی با بیان  اینکه برای جلوگیری از هزینه‌های گزافی که پیمانکاران متقبل می‌شوند لازم است دولت سیزدهم نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری‌ها را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد، یادآور شد: به‌دلیل فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری‌ها؛ شهرداری قائم‌شهر آمادگی مشارکت با دولت را دارد تا این طرح اجرایی شود.

انتهای پیام

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x