مردم برنامه می‌خواهند نه تخریب و توهین

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: مردم سخنان همه نامزدها را رصد می‌کنند و مطمئن باشید به کسانی رأی خواهند داد که برای رفع مشکلات برنامه دارند، نه کسانی که تخریب و توهین می‌کنند.

مردم برنامه می‌خواهند نه تخریب و توهین
امیررضا واعظ آشتیانی - فعال سیاسی

فردا نوشت: رهبر انقلاب اسلامی به تازگی در سخنانشان به یک موضوع مهم اشاره کردند؛ آنکه نامزدهای انتخابات باید از تخریب و سیاه‌نمایی پرهیز کنند. حالا پرسش آن است که زمینه تحقق این دغدغه مهم رهبری چیست؟

امیررضا واعظ ‌آشتیانی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع به «فردا» گفت:  «متأسفانه از گذشته تا به امروز این رویه غلط وجود داشته است که برخی از نامزدها به جای ارائه برنامه به مردم به رفتارهای پوپولیستی روی می‌آورند تا از رهگذر خودنمایی بتوانند رأی بیاورند. آنها متوسل به ادبیات تخریب‌گرایانه‌ای روی می‌آوردند که فقط به قصد رأی‌آوری بود نه حل مشکلات کشور که چنین ادبیاتی نه در پویایی کشور تأثیری داشت و دارای محتوایی بود. اکنون هم همین رویه در برخی نامزدها وجود دارد و دیگر این بداخلاقی‌ها تبدیل به یک اپیدمی شده است».

او ادامه داد: «هیچ فرقی هم میان جناح‌های سیاسی نیست و در همه آنها هستند کسانی که رویه تخریب را پیش می‌گیرند. در همه ادوار انتخابات هم چنین روحیه‌ای را در برخی نامزدها شاهد بوده‌ایم. اگر امروز رهبر انقلاب می‌گویند که باید از تخریب و سیاه‌نمایی پرهیز شود به همین دلیل است چنین شیوه‌ای در انتخابات بسیار آسیب‌زاست. رهبر معظم انقلاب باور به رقابت سالم و مبتنی بر حضور حداکثری مردم دارند تا مردم در فضایی سالم بتوانند بهترین نامزدها را انتخاب کنند. مسئله این است وقتی مردم می‌بینند که نامزدها علیه یکدیگر حرف می‌زنند، توهین و تخریب می‌کنند و در بازگو کردن مشکلات دچار اغراق می‌شوند، ناامید از عرصه سیاسی می‌شوند و اعتمادشان همه نامزدها ولو به همانی که مشغول تخریب و توهین است از بین می‌رود».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «مردم می‌خواهند از سوی نامزدها برنامه دریافت کنند. نامزدها هم باید شفاف برنامه‌های خود را بگویند نه اینکه به تصور اینکه چند رأی بیشتر دریافت کنند، دست به بداخلاقی انتخاباتی بزنند. مردم سخنان همه نامزدها را رصد می‌کنند و مطمئن باشید به کسانی رأی خواهند داد که برای رفع مشکلات برنامه دارند، نه کسانی که تخریب و توهین می‌کنند. نامزدها باید بگویند که این کارها در گذشته انجام شده و این کارها هم بر زمین مانده است و منِ نامزد انتخابات آمده‌ام تا در صورت رأی‌آوری با این فرمول و راهبرد به پیش‌برد کارهای انجام نشده یا رفع مشکلاتی که وجود دارد بپردازم. چنین ادبیاتی احترام به مردم است و مردم هم حتما به چنین افرادی اقبال نشان می‌دهند».

واعظ آشتیانی در پایان گفت: «یک نکته دیگر هم آن است که باید بدانیم که همه مشکلات کشور ظرف چهارسال و توسط نمایندگان یک دوره مجلس یا توسط یک دولت حل نمی‌شود. ما تورم را از ابتدای دهه 50 تا کنون داشته‌ایم. مشکلات اقتصادی کشور به عوامل مختلفی برمی‌گردد که رفع همه اینها کار چهارسال نیست و باید با عزمی راسخ برنامه‌های بلندمدت در نظر گرفت. ما برای حل مشکل تورم نیاز داریم به رشد هشت‌درصد برسیم و اگر به این میزان رشد رسیدیم، تازه باید چندسال پیاپی این میزان رشد را نگاه داریم که همه اینها کارهایی است زمان‌بر»./ پایان پیام