حرکت چراغ خاموش لاریجانی به سمت بهارستان

علی لاریجانی به عنوان چهره‌ای نزدیک به جریان موسوم به اعتدال که سابقه ریاست بر سه دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد، فعالیت‌های انتخاباتی برای انتخابات پیش روی مجلس را آغاز کرده است.

حرکت چراغ خاموش لاریجانی به سمت بهارستان
علی اردشیر لاریجانی

ملت بیدار، محمدرضا باهنر، فعال سیاسی و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اعلام کرده حدود 300-200 نفر از نمایندگان دوره‌های قبل به پیشنهاد علی لاریجانی برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند. باهنر در گفت‌و‌گو با ایلنا گفته است: تا آنجا که من از آقای لاریجانی خبر دارم، ایشان روی نمایندگان ادوار کار کردند که کاندیدا شوند.

این اظهارات باهنر، نشان از آن دارد که علی لاریجانی به عنوان چهره‌ای نزدیک به جریان موسوم به اعتدال که سابقه ریاست بر سه دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد، فعالیت‌های انتخاباتی برای انتخابات پیش روی مجلس را آغاز کرده است.

گرچه لاریجانی پیش از این با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس حضور نخواهد داشت، اما با توجه به اظهارات باهنر، به نظر می‌رسد او نقش فعالی در حمایت از برخی نمایندگان ادواری که با توصیه‌اش در حال آماده شدن برای رقابت‌های انتخاباتی هستند، ایفا خواهد کرد. گویا عدم حضور لاریجانی در کسوت نامزد ورود به بهارستان، فرصت مناسبی بوده تا این چهره سیاسی به بسیج نیروهای نزدیک به خود بپردازد./ پایان پیام