نماینده مجلس: افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده شک نکنید موجب افزایش تورم خواهد شد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به افزایش پایه مالیات درسال آینده گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی فشار بر مردم است.

نماینده مجلس: افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده شک نکنید موجب افزایش تورم خواهد شد
اسماعیلی - رئیس کمیسیون اجتماعی

تسنیم نوشت: رسیدگی به کلیات لایحه بودجه سال آینده در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد که  ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در مخالفت با کلیات لایحه بودجه سال اتی، گفت: مالیات در سال ۱۴۰۲، ۷۵۰ همت بوده و در سال ۱۴۰۳، به یک هزار و ۱۱۲ همت رسیده است، این یعنی فشار بر مردم مگر اینکه دولت در پیدا کردن مودیان جدید اصرار ویژه ای داشته باشد.

وی افزود: افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده که درآمد آن ۶۰ همت است شک نکنید موجب افزایش تورم خواهد شد. ما باید کلیات را برگردانیم تا این موضوع اصلاح شود و مالیات بر ارزش افزوده حذف شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به بودجه عمرانی در سال ۱۴۰۳ گفت: در بحث عمرانی ۳۷۵ همت در سال ۱۴۰۲ در نظر گرفته شد اما با توجه به رشد اخیر مصالح و دستمزدها باید این افزایش چشمگیر باشد که با این بودجه این اتفاق نخواهد افتاد.

اسماعیلی با استناد به ماده ۷۹ قانون برنامه توسعه تصریح کرد: قرار بود مستمری نهادهای حمایتی ۲۰ درصد حداقل حقوق باشد در صورتی که در لایحه دولت ۷۶۰ همت رقم در نظر گرفته شده است که درصد مستمری این نهادهای حمایتی مشخص نیست که آن ها بتوانند برای زندگی خود برنامه ریزی کنند.

نماینده گرمی در مجلس با بیان اینکه افزایش ۲۰ و ۱۸ درصدی حقوق با توجه به تورم ۴۵ درصدی غیر منطقی است، گفت: عدم متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز باید اصلاح و انجام شود، البته این لایحه نکات مثبتی دارد ولی باید طی یک هفته به دولت بازگردد و اصلاح شود./ پایان پیام