تاخیر ۸ ماهه مرکز آمار در ارائه اطلاعات وضعیت مسکن صدای نماینده مجلس را درآورد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تاخیر در ارائه اطلاعات وضعیت مسکن منجر به بروز اخلال در تصمیم‌گری دستگاه‌های اجرایی می‌شود عنوان کرد: مرکز آمار، آخرین وضعیت مسکن را به ویژه در زمان اوج جا به جایی مستاجران در اختیار دستگاه‌ها قرار دهد.

تاخیر ۸ ماهه مرکز آمار در ارائه اطلاعات وضعیت مسکن صدای نماینده مجلس را درآورد
محمدرضا رضایی کوچی، نماینده مجلس

به گزارش صبح مجلس، محمدرضا رضایی کوچی با انتقاد از تاخیر 8 ماهه مرکز آمار در ارائه اطلاعات وضعیت مسکن، گفت: وجود آمار و اطلاعات دقیق برای تصمیم‌گیری صحیح دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم و اساسی است. هنگامی که مرکزی برای این مهم شکل می‌گیرد اما در زمان مقرر نمی‌تواند به وظایفش به خوبی عمل کند به ویژه در حوزه مسکن که زیر بنای اقتصاد کشور و نیاز واقعی مردم است در روند تصمیم‌گیری خلا ایجاد می‌‌شود.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس با تاکید بر اینکه مرکز آمار باید به موقع اطلاعات وضعیت مسکن را در اختیار مجریان قرار دهد عنوان کرد: این مرکز باید تاخیر پیش آمده را جبران کرده و اطلاعات وضعیت مسکن را به ویژه در زمان اوج جا به جایی مستاجران که پیش از شروع فصل تابستان است در اختیار دستگاه‌های اجرایی برای اتخاذ تصمیم مناسب قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به افزایش قیمت مسکن در تهران و رسیدن به میانگین متری 80 میلیون تومان، عنوان گفت: کماکان نیاز به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی داشته و  از برنامه ساخت واحدهای مسکونی نیز عقب هستیم. بی‌تردید عامل اصلی گرانی مسکن برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: خوشبختانه برگزاری جلسات شورای عالی مسکن و پیگیری های رئیس جمهور در کنار پیش رفت طرحهای نهضت ملی مسکن به لحاظ روانی بسیار موثر بوده و برای مردم امیدوارم کننده است./ انتهای پیام