جزئیات ثبت نام قطعی متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات استان تهران: مهلت ثبت نام تا ۳ آبان و غیرقابل تمدید است

جزئیات ثبت نام قطعی متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی
سید عباس جوهری، رئیس ستاد انتخابات استان تهران

به گزارش ملت بیدار، سید عباس جوهری رئیس ستاد انتخابات استان تهران صبح شنبه در برنامه سلام تهران ضمن محکوم کردن جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در نوار غزه، از حضور پرشور مردم در تجمعاتی که به همین منظور در جای جای استان تهران صورت گرفت تشکر و قدردانی کرد.

جوهری با بیان اینکه فرایند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز ۱۵ مرداد ماه سال جاری با دستور وزیر کشور رسما آغاز شد، از تغییر  شیوه و روش برگزاری انتخابات بر اساس اصلاحیه مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: امسال برای اولین بار پیش ثبت نام انتخابات  انجام شد و متقاضیان مدارک خود را جهت صحت سنجی در مرحله پیش ثبت نام در سامانه بارگزاری کردند.

وی با بیان اینکه متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس امسال حدود سه برابر بیشتر از دوره قبل می باشد، تعداد داوطلبان ثبت نام شده در مرحله پیش ثبت نام را حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: حدود ۱۸ درصد متقاضیان را بانوان تشکیل می‌دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: از ۲۷ مهرماه مرحله اصلی ثبت نام به صورت غیرحضوری آغاز شد و داوطلبانی که مدارکشان به صورت کامل بارگزاری شده و تکمیل باشد، امکان ثبت نام نهایی و حضور در عرصه انتخابات را پیدا خواهند کرد.

جوهری از صدور کد رهگیری برای حدود ۹ هزار نفر در استان تهران خبر داد و با بیان اینکه مهلت ثبت نام در تاریخ سوم آبان ماه به پایان می‌رسد و امکان تمدید آن وجود ندارد، گفت: یکی از شرایطی که امسال برای داوطلبان در نظر گرفته شده است، درج سوابق و بارگزاری مدارک فعالیت های اجرایی، آموزشی، پژوهشی و قضایی  متقاضیان در سامانه است.

وی با تاکید بر اینکه متقاضیان باید حد اقل ۵ ساال سابقه فعالیت در زمینه های ذکر شده را داشته باشند، گفت: مجموعه فعالیت افراد باید حداقل ۵ سال باشد و داوطلب می تواند  سوابق خود در دوره ها و  نهادهای مختلف را تجمیع و در غالب یک فایل در سامانه بارگزاری کند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در ادامه ثبت استعفا متقاضیان مشمول ماده ۳۲ قانون را تا قبل از روز ۲۵ خرداد امری ضروری دانست و افزود: عدم تکمیل پرسشنامه ها و عدم بارگزاری مدارک و دریافت کد رهگیری به منزله عدم ثبت نام تلقی شده و داوطلب امکان اعتراض به موضوع را نخواهد داشت.

وی همچنین از امکان تغییر حوزه انتخابیه ثبت شده در مرحله پیش ثبت نام در زمان ثبت نام نهایی خبر داد و افزود: تغییر حوزه انتخابیه یک بار دیگر و در  روزهای نزدیک به انتخابات برای داوطلبین امکان پذیر خواهد بود.
جوهری در پایان و در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: ثبت نام از داوطلبین در انتخابات خبرگان از روز ۱۴ آبان آغاز و به صورت حضوری برگزار خواهد شد./ پایان پیام