غبارزدایی از خدمات دولت

دولت رئیسی در وادی کارآمدی، گام‌های بلندی برداشته است که نمی‌توان آن را انکار کرد.

غبارزدایی از خدمات دولت
محمدکاظم انبارلویی

 یادداشت ـ محمدکاظم انبارلویی:   ۱- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و هیأت دولت فرمودند: «از همه دولت‌ها حمایت کردم اما برای دولت سیزدهم علاوه بر کمک، تمجید می‌کنم.» 

دولت رئیسی در وادی کارآمدی، گام‌های بلندی برداشته است که نمی‌توان آن را انکار کرد. 

فهرست زیر، کارنامه دو ساله اوست: 

- رشد اقتصادی ۴ درصدی 
- توفیق در حل مشکل کرونا 
- کاهش نرخ بیکاری به هشت و دودهم درصد 
- حل تنش آبی در ۳۵۰۰ روستا 
- کاهش نقدینگی 
- راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی نیمه تعطیل و تعطیل 
- خودکفایی در گندم 
- پوشش گسترده بیمه سلامت 
- تعامل سازنده با جهان و گسترش روابط با قدرت‌های آسیایی و آمریکای لاتین و عضویت در پیمان‌های شانگهای و بریکس و عادی‌سازی روابط با همسایگان 
- دور زدن تحریم‌ها با کمترین هزینه 
- بازگرداندن پول‌های بلوکه شده کشور در خارج 
- اتخاذ مواضع انقلابی، رفتن به میان مردم و ارتباط چهره به چهره با آنان 
- ساده زیستی و روحیه جهادی و به‌کارگیری جوانان در رده‌های مدیریتی 
- انجام کارهای زیربنایی در حوزه گاز و نفت 
- و ... 
که از دلایل تقدیر مقام معظم رهبری از دولت سیزدهم است. 

۲- روحانی رئیس دولت‌های یازدهم و دوازدهم اخیراً در جمع وزرا و معاونین سابق گفته است: «کسانی که مانع احیاء برجام شدند ۱۰۰ میلیارد دلار خسارت به کشور زدند.» 

در این بیان، چند نکته وجود دارد: 

الف: او اعتراف می‌کند که برجام مرده بود. چون مسئولین و مدیران دولت وی قبول کردند دستاوردی نداشته است، حتی او هنوز نتوانسته است یک دستاورد آن را بگوید. 

ب: او در این بیان، آمریکا و اروپا را از بدعهدی و عمل نکردن به برجام، تبرئه می‌کند و عدم توفیق خود و خیانت آمریکا را به کسانی نسبت می‌دهد که مانع احیاء برجام هستند! 

ج: روحانی نمی‌خواهد قبول کند که برجام یک رؤیای سوخته است و ناکامی او محصول اعتماد به آمریکا و سه کشور شرور اروپایی است. او ۱۰۰ سال از تحولات جهان، عقب است. نمی‌داند که جریان زیست سیاسی جهان روی دو شاخ گاو اروپا و آمریکا نمی‌چرخد. 

د: او از عدد ۱۰۰ میلیارد خسارت یاد می‌کند. معلوم نیست این عدد را از کجا آورده است؟ 

اما می تواند از دیوان محاسبات و سازمان حسابرسی بپرسد که عمل یک طرفه به تعهدات ایران در برجام، چه میزان به کشورمان خسارت زد و چند سال، کشور را به عقب برد؟ 

هـ : او بی‌انصافانه مانع‌تراشی برای اجرای برجام را به کسانی نسبت می‌دهد که وجود خارجی ندارند. روحانی در این بی‌انصافی می خواهد آمریکا و اروپا را تبرئه کند. که این کار او بدتر از خساراتی است که در برجام به ملت ایران زده است. 

۳- ما امروز گرفتار جریانی در کشور هستیم که «خودحق‌پندار» است و با «خودبزرگ‌بینی» و «رؤیاپردازی در مورد غرب» به تخریب و تحقیر هویت اسلامی و ملی می‌پردازد. 

آنان به ارزش‌های دینی و معیارهای اخلاقی حمله می‌کنند. این جماعت به «دیاثت سیاسی و فرهنگی» رسیده‌اند و به آن پای می‌فشارند. 

به هر کس که در خدمت مردم و در پی اقتدار ملی و عظمت ایران باشد و به استقلال جمهوری اسلامی فکر کند، دشنام می‌دهند، برچسب می‌زنند و متلک می‌گویند.  

ظهور هر فکر انحرافی و تقلید از غرب و بی‌دینی را مُهر «دگراندیشی» و «آزاداندیشی» می‌زنند و از آن با بی‌حیایی به بهانه آزادی بیان، دفاع می‌کنند. 

رعایت «احکام الهی» را تحجر، «رهایی نفس» را آزادی و «رهایی از نفس» را که پیام اصلی اولیاء و انبیاء الهی است تخطئه می‌کنند. 

این جماعت با پنهان کردن جنایات آمریکا و غرب در ایران، ملت و روشنفکران واقعی و علما را مسئول عقب‌ماندگی معرفی می‌کنند و پیشرفت‌های خیالی را که وجود خارجی ندارد، برای دشمنان اسلام و ایران می‌بینند، ولی حقایقی را که با چشم سر می‌توان در جامعه ایران امروز دید، انکار می‌کنند. 

عناصری فریب‌کار و دغلباز از این جریان در سه نهاد حساس و خطیر و راهبردی «رسانه»، «دانشگاه» و «احزاب»، لانه کرده‌اند و کار ویژه و مشترک آنان غبارآلودکردن فضا برای دیده نشدن خدمات دولت و نظام است. 

از آن سه نهاد، مهم تر؛ «نفوذ» و «حضور» این جریان در نهاد دیوانسالاری کشور است که در ارائه خدمات دولت اخلال می‌کند. 

اگر کسی یا نهادی اراده کند با این جریان مقابله کند، متهم به «خالص‌سازی» می‌شود. 

این جریان به پشتوانه و حمایت شبکه‌های اهریمنی دشمن و امپراتوری رسانه‌ای غرب، مدام در حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ، روایت‌سازی می‌‌کند و در جنگ روایت‌ها برای ضربه به اقتدار ملی و انسجام اسلامی، با روایت‌سازی جعلی، «خطوط توهمی» تولید می‌کند.

متأسفانه آقای خاتمی با آنکه سرنخ این جریان در دست آمریکا و رژیم صهیونیستی است، در کسوت رهبری این جریان در داخل ظاهر شده است و آقای روحانی هم پامنبری او را پذیرفته است!/

انتهای پیام