پیدا و پنهان سال آخر مجلس یازدهم

تصمیم‌گیران و مدیران ارشد نظام باید به دنبال توسعه‌ و ارتقای نظام اسلامی به همراه حضور فعال مردم باشند

پیدا و پنهان سال آخر مجلس یازدهم
آرمان مهدی زاده

ملت بیدار آنلاین| آرمان مهدی زاده - فعال سیاسی و رسانه‌ای - فردا سه شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ انتخابات هیئت رئیسهٔ سال چهارم مجلس یازدهم است. این رخداد باتوجه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس دوازدهم در اسفند ۱۴۰۲، دارای اهمیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته است.

اما موردی که در چند هفتهٔ اخیر بیشتر خود را در تحولات داخلی و پیرامونی قوهٔ مقننه نمایان می‌کند، تلاش جریان پایداری با محوریت صادق محصولی و مرتضی آقاتهرانی برای کسب کرسی‌های اصلی بهارستان است.

اینکه چرا جریان پایداری در راستای این مهم تلاش می‌کند، محل بحث نیست. مساله بنده مدل این کوشش در راستای سودای ریاست بر ارکان مجلس می‌باشد. در حقیقت هر سال و نزدیک به انتخابات، موج رسانه‌ای از تخریب و تهمت علیه دکتر قالیباف و اعضای هیئت رئیسه با هماهنگی پنهان اصلاح‌طلبان و ضد انقلاب آغاز می‌شود.

این کنش نمونه‌ای از رفتار مومنانه و انقلابی نیست، بلکه حاکی از حسادت، ترس و قدرت طلبی به هرقیمت است. عدم تمایل اکثریت نمایندگان مجلس به این جریان برای احراز ریاست و تصمیم‌گیری و وجود حس نفرت مردم به پرچمداران طرح موسوم به صیانت، خود گواه خوبی بر عدم مقبولیت این جریان خالص ساز است.

در پایان می‌توان گفت تصمیم‌گیران و مدیران ارشد نظام باید به دنبال توسعه‌ و ارتقای نظام اسلامی به همراه حضور فعال مردم باشند و از دست‌ رفتن فرصت‌های مهمی که در این زمینه پیش می‌آید، جلوگیری کنیم. بهتر است با انتخاب گزینه‌های مطمئن، اصلح، به منافع شایسته نظام، انقلاب و مردم توجه کنیم.