ماجرای مصوبه مجلس برای متقلبین کنکور چیست؟

اولا این اشتباه سازمان سنجش و وزارت علوم بوده که این افراد را بدون آزمون مجدد دانشجو کرده‌اند. ثانیا اگر اثبات شود که اینها تقلب کرده‌اند بازهم وظیفه وزارت علوم است که طبق مقررات با آنها برخورد کند.

ماجرای مصوبه مجلس برای متقلبین کنکور چیست؟
ماجرای مصوبه مجلس برای متقلبین کنکور چیست؟

ملت بیدار آنلاین| پس از یک هفته اخبار ضدونقیض درباره استفساریه مجلس با عنوان ادامه تحصیل افرادی که شبهه تقلب در کنکور دارند، نامه پژمانفر خطاب به وزیر علوم مشخص می‌کند که این اخبار نادرست است. آنچه مجلس در استفساریه خود با آن مخالفت کرده روند اشتباه سابق توسط سازمان سنجش است. این سازمان افرادی که دارای شبهه تقلب بودند را نه در دوره قبل از دانشجو شدن بلکه بعد از چندین ترم تحصیل آنان دوباره از آنان آزمون می‌گرفت. حالا مجلس گفته است که این روند نباید اجرا شود و زمان آزمون نباید با این فاصله از کنکور اول صورت گیرد. لذا کسانی که دانشجو شدند نباید بعد از مدت بسیار زیاد دوباره مورد آزمون واقع شوند.

این استفساریه درباره زمان آزمون مجدد است که باید قبل از دانشجو شدن صورت گیرد و درواقع مسئله اینجاست که چرا وزارت علوم و سازمان سنجش تا به امروز اجازه می‌دانند چنین افرادی که درباره‌شان احتمال تقلب وجود دارد، دانشجو شوند. بنظر می‌رسد مخالفت مجلس با این روند اشتباه هم منطقی و هم عادلانه است.

خب حالا آنها که دانشجو شدند ولی شبهه تقلب برای کنکور سالهای قبل‌شان وجود دارد را باید چه کرد؟ اولا این اشتباه سازمان سنجش و وزارت علوم بوده که این افراد را بدون آزمون مجدد دانشجو کرده‌اند. ثانیا اگر اثبات شود که اینها تقلب کرده‌اند بازهم وظیفه وزارت علوم است که طبق مقررات با آنها برخورد کند. روش قطعی کردن اینکه کسی تقلب کرده یا نکرده هم این است که آزمون مجدد در دوره بین کنکور اول و قبل از دانشجو شدن فرد انجام شود./ انتهای پیام