جبهه صبح ایران غیرقانونی است؟ نقش غلامرضا چه بوده است؟

باید از آقای رائفی‌پور و تیم ایشان پرسید و مطالبه کرد که چگونه خود را حزب می‌داند و لیست انتخاباتی می‌دهد اما مسیر رعایت قانون را طی نکرده‌اند؟

جبهه صبح ایران غیرقانونی است؟ نقش غلامرضا چه بوده است؟
جبهه صبح ایران فردا

به گزارش ملت بیدار کانال نواصولگرا نوشت: حال که انتخابات به پایان رسیده، بد نیست برخی شبهات جدی درباره عملکرد وزارت کشور را مرور کنیم و از وزیر محترم بخواهیم درباره‌ی آن توضیحات لازم را ارائه کنند. قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب بهمن ۱۳۹۴، موارد و ملزومات لازم برای احزاب رسمی کشور را به صراحت مشخص کرده است. صرفا احزابی می‌توانند لیست انتخاباتی بدهند که این موارد را رعایت کرده و مجوزات لازم را دریافت کرده باشند. 

دریافت این مجوزات لازم، مراحلی دارد که گروه موسوم به جبهه صبح ایران مشخصا آن را رعایت نکرده است. این گروه مدعی است، یک حزب ملی است و در لیست وزارت کشور هم با همین عنوان ذکر شده. حال اینکه طبق ماده‌ی شش قانون مذکور، احزابی ملی هستند که حداقل در نیمی از استان‌های کشور، مجمع عمومی حداقل سیصد نفره با نام حزب و برای تصویب مرامنامه و اساسنامه برگزار کرده باشند. حال اینکه مشخص و واضح است که تا چهار هفته قبل از انتخابات یازده اسفند هیچ اسمی از این گروه وجود نداشت و هیچ مجمع عمومی برای آن برگزار نشده بود و هنوز هم هیچ مرامنامه و اساسنامه‌ای برای آن تصویب نشده است.

همچنین در تبصره چهار ماده هفت این قانون آمده است که مرامنامه و اساسنامه‌ پس از تصویب باید در روزنامه رسمی کشور منتشر شود. حال اینکه با جستجو در این سایت، هیچ نامی از جبهه صبح ایران موجود نیست. موارد رعایت نشده دیگری براساس قانون توسط این گروه مدعی حزب بودن، وجود دارد. البته وزارت کشور در لیست اعلامی خود، این حزب را به عنوان مجوز یک ساله تایید کرده، امری که اولا در قانون وجود ندارد و بدعتی خطرناک است و ثانیا حداقل‌های یک حزب ولو برای یک مجوز موقت در آن رعایت نشده؛ مواردی مانند اعلام اساسنامه، اسامی هیئت موسس، مرامنامه یا نام دبیرکل و... .

این موارد نشان می‌دهد که جبهه صبح ایران فرایندها و ملزومات برای تبدیل شدن به حزب را رعایت نکرده اما در لیست رسمی وزارت کشور به عنوان حزب ملی آمده است. این امر لزوم پاسخگویی وزیر کشور و معاونت سیاسی را می‌طلبد تا مشخص کنند چگونه یک گروه توانسته بدون رعایت قانون خود را حزب معرفی کند و در لیست رسمی بیاید.

علاوه براین باید از آقای رائفی‌پور و تیم ایشان پرسید و مطالبه کرد که چگونه خود را حزب می‌داند و لیست انتخاباتی می‌دهد اما مسیر رعایت قانون را طی نکرده‌اند؟ همچنین ایشان باید توضیح دهد که این موارد با مسئول سابق این امر در وزارت کشور یعنی آقای غلامرضا چه ارتباطی دارد؟ کسی که پس از دخالت در انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط وزیر کشور عزل شد و رائفی‌پور و تیمش برای او یک شوی بزرگ رسانه‌ای برگزار کردند و حتی او که کارمند نهاد اطلاعاتی است را به ائتلاف سیاسی خود فراخواندند. برای آنان که می‌اندیشند مشخص است که چه ارتباطی بین دور زدن قانون احزاب و حمایت عجیب از غلامرضا وجود دارد. البته تجربه نشان داده رائفی‌پور هیچ وقت پاسخگو نیست و به هر پرسشگری با زبان توهین و تهمت حمله می‌کند. لذا مسئول اصلی پاسخ، شخص وزیر کشور خواهد بود./ پایان پیام