تحریف برای تخریب

حمید رسایی که ادعای ولایت‌مداری دارد برای تخریب مجلس یازدهم سخنان صریح رهبر معظم انقلاب را به گونه ای عجیب تفسیر به رای می کند تا بتواند از پی آن به راحتی به مجلس یازدهم و به ویژه رییس آن حمله کند.

تحریف برای تخریب
حمید رسایی، شورای مرکزی شریان

ملت بیدار، سوپرانقلابی‌ها برای پیشبرد رقابت‌های سیاسی‌شان گویا مرزی برای خود قائل نیستند و نشان داده‌اند می‌توانند از هر خط قرمزی عبور کنند تا به مقصود خود دست یابند. 

حمید رسایی، از اعضای شورای مرکزی شریان برای حمله به مجلس یازدهم آشکارا تفسیر عجیبی از سخنان رهبر انقلاب بیان می کند. او در گفت‌وگویی بیان کرده است: «رهبری دلیل انقلابی بودن مجلس را وجود برخی شخصیت‌ها عنوان کردند که می‌توان گفت شخصیت‌های بهتری در مجلس هشتم و نهم حضور داشتند... گاهی لقب مجلس انقلابی لقبی انشایی است نه خبری. یعنی مجلس؛ انقلابی باش. مجلس انقلابی با مصوباتش انقلابی می‌شود. مردم باید قضاوت کنند با توجه به عملکرد و ... مدال انقلابی با رفتارهای مجلس تطبیق دارد یا خیر».

در رد سخنان رسایی است کافی است به اصل سخنان رهبری رجوع کنیم. ایشان در تاریخ سوم خرداد سال جاری در وصف مجلس یازدهم فرمودند: «من از اول تشکیل این مجلس، اعتقاد خودم و علاقه خودم به این مجلس را که از روی اطلاع بود، عرض کردم، گفتم مجلس، مجلسِ انقلابی است. الان هم من بعد از سه سال همین را تکرار میکنم. این مجلس بحمدالله مجلسی است انقلابی، باسواد، جوان، پرتحرک، پرکار».

با بررسی همین سخن از رهبر انقلاب می‌توان به نادرست بودن سخن رسایی پی ببریم. رسایی می‌گوید سخن رهبری انشایی است یعنی مجلس یازدهم باید انقلابی باشد اما ایشان می‌گویند بعد از سه سال انقلابی‌بودن مجلس را تکرار می‌کنم. در واقع رهبری از یک امر محقق سخن می‌گویند و چه طور می‌شود این سخن آشکار را انشایی دانست؟!

از سوی دیگر رسایی ادعا می‌کند که رهبر انقلاب دلیل انقلابی بودن مجلس را صرفا وجود شخصیت‌هایی در این مجلس دانسته است. این حرف هم غلط است زیرا رهبری به وضوح عناوین «انقلابی»، «باسواد»، «جوان»، «پرتحرک» و «پرکار» را به مجموعه مجلس نسبت می‌دهند.

ایشان در ادامه درباره افرادی که برای مجلس حاشیه ایجاد می‌کنند هم گفته بودند: «مجموعه را که انسان نگاه می‌کند، با نگاه مجموعی، این مجلس انصافا یک مجلس انقلابی است. حالا از گوشه و کنار، از چپ و راست، یک متلکی، یک حاشیه‌ای، یک مثلا چیزی گاهی به مجلس زده می‌شود، خب بگویند؛ نمی‌شود انتظار داشت که همه از آدم تعریف کنند؛ نه، بالاخره مخالفت‌هایی هم می‌شود، اما واقع قضیه همین است که عرض کردم؛ یعنی از روی آن اطلاع و آگاهی‌ای که بنده دارم، این‌است که این مجلس انصافا این خصوصیات را دارد».

نگاه مثبت رهبری به مجلس کنونی به همین سخنان هم محدود نمی‌شود. ایشان در تاریخ هفتم خرداد سال گذشته درباره نمایندگان مجلس یازدهم فرمودند: «شما عناصر انقلابی هستید، این مجلس انقلابی که دارای رویکرد انقلابی و اقبال به ارزش‌های انقلاب است». مقام معظم رهبری در بیست‌ودوم تیرماه ماه سال99 هم مجلس یازدهم را از قوی‌ترین و انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب خواندند.

رضایت رهبر انقلاب اسلامی از مجلس یازدهم بارها در سخنان معظم‌له مطرح شده است و بر کسی پوشیده نیست اما جای پرسش است که حمید رسایی چه‌طور به خود اجازه می‌دهد سخنان رهبر انقلاب را در مقابل چشمان همه مردم طور دیگری تفسیر کند؟ این چه نوع ولایت مداری است که با آن بخش از سخنان رهبری که به مذاق شان خوش نمی آید این گونه مواجه می شوند؟ منبع: فردا/ پایان پیام