اصولگرایان در یک قدمی وحدت انتخاباتی؟

به نظر می‌رسد وحدت اصولگرایان در انتخابات پیش رو آنقدرها هم سخت نباشد و هرچه می‌گذرد نیروهای بیشتری مایل به ایجاد وحدتی یکپارچه می‌شوند.

اصولگرایان در یک قدمی وحدت انتخاباتی؟
رای در انتخابات مجلس دوازدهم

مثلث نوشت: سخنان اخیر صادق محصولی، دبیرکل جبهه پایداری مبنی بر اینکه «جریان‌های انقلابی اگر بخواهند موفق باشند، باید به سمت وحدت بروند» حکایت از آن دارند که اختلاف سلیقه‌ها در بین اصولگرایان گرچه وجود دارد اما آنقدر جدی نیست که مانع تحقق وحدت شود.

از زمانی که آراء مردم در شهرهای بزرگ به ویژه در انتخابات مجلس لیست‌محور شده است، ضرورت وحدت به شدت احساس می‌شود؛ به ویژه وقتی این گمان وجود دارد که اصلاح‌طلبان با لیستی واحد و سرلیست‌های شاخص وارد انتخابات شوند. در دوره‌های گذشته شاهد آن بودیم که تفاوت‌ سلیقه‌ها در میان اصولگرایان روند رسیدن به وحدت را قدری سخت می‌کرد به خصوص اینکه روند بررسی صلاحیت‌ها طوری بود که تقریبا تا روزهای پایانی انتخابات کسی از نامزدهای نهایی اطلاع نداشت اما حالا و با اصلاح قانون انتخابات و بیشترشدن فرصت بررسی صلاحیت‌ها و البته چندمرحله‌ای شدن آن گروه‌های سیاسی زمان کافی برای حل و فصل اختلافات خود دارند و همین است که دو ماه مانده به انتخابات زمزمه‌های وحدت یکپارچه اصولگرایان بیش از دوره‌های گذشته شنیده می‌شود.

برخی معتقد بودند یکی از موانع رسیدن به وحدت جبهه پایداری خواهد بود؛ چه آنکه در گذشته این گروه سیاسی قدری سخت به لیست نهایی می‌پیوست اما حالا و به خصوص با سخنان اخیر محصولی به نظر می‌رسد که این روند آنقدرها هم سخت نخواهد بود و شاید بشود گفت اصولگرایان در یک قدمی وحدت قرار دارند؛ وحدتی که می‌تواند باعث تشکیل مجلسی مقتدر، انقلابی، عقلانی و کارآمد شود./ پایان پیام