آقای رسایی برای رسیدن به مجلس آبروی ایران را نبرید

شبکهٔ راهبری یاران انقلاب اسلامی که به‌اختصار آن را شریان می‌نامند برای تجمع حمایتی از مردم غزه طی فراخوانی در روز هفت آبان اطلاعیه‌ای صادر کرد که از چهره‌ها و سخنرانان اصلی این همایش می‌توان به حمید رسایی از اعضای اصلی شریان، روح اله ایزدخواه نماینده مجلس و سعید قاسمی اشاره کرد.

آقای رسایی برای رسیدن به مجلس آبروی ایران را نبرید
تجمع بزرگ غره

به گزارش ملت بیدار، شبکهٔ راهبری یاران انقلاب اسلامی که به‌اختصار آن را شریان می‌نامند برای تجمع حمایتی از مردم غزه طی فراخوانی در روز هفت آبان اطلاعیه‌ای صادر کرد که از چهره‌ها و سخنرانان اصلی این همایش می‌توان به حمید رسایی از اعضای اصلی شریان، روح اله ایزدخواه نماینده مجلس و سعید قاسمی اشاره کرد.

این فراخوان تجمع توسط جریان سیاسی شریان چند روز بعد از همایش ۴ هزارنفری اجتماع فراگیر مبنا که در حرم امام خمینی ره برگزار شد به‌عنوان نوعی تقابل سیاسی بود دارای نکاتی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اول آنکه جریان سیاسی شریان برای مشروعیت‌بخشی به خود و این میتینگ سیاسی از وقایع و اتفاقات غزه سود برده و به اسم حمایت از مظلوم اما با برند سیاسی سعی کردند تا حضور احتمالی مردم را به اسم وزن‌کشی سیاسی و جریانی خود بزنند.

دوم عکس‌های منتشر شده از این تجمع نشان می‌دهد افراد حاضر در این تجمع که در مسجد برگزار شده است به‌زور ۵۰ نفر می‌شوند و این عدد در بازی سیاست معنای زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین معناهای آن اقبال مردم به این جریان سیاسی و ناتوانی در شبکه‌سازی جریان شریان است. همین موضوع باعث می‌شود این جریان سیاسی نتواند در فهرست اصول‌گرایان برای انتخابات مجلس دوازدهم حرفی برای گفتن داشته باشد.

اما نکتهٔ اصلی استفاده از وقایع و اتفاقات غزه و مردم مظلوم فلسطین برای اهداف سیاسی است. در روزهای که تصاویر مخابره شده از سرتاسر جهان و ایران نشان از تجمع‌های چند صدهزار نفره برای دفاع از مردم غزه و اعلان انزجار از رژیم اسرائیل است انتشار تصاویر مراسمی به اسم حمایت از مردم غزه با حدود ۵۰ نفر تصویر نادرستی از حمایت ایران در سطح جهانی خواهد داشت و قطعاً می‌تواند دستاویز رسانه‌های ضدانقلاب و بیگانه نسبت به مواضع مردم ایران در خصوص موضوع فلسطین باشد.

باید به دست‌اندرکاران این تجمع گفت به‌خاطر مطامع سیاسی و رسیدن به صندلی‌های سبز بهارستان منافع ملی را قربانی نکنید./ پایان پیام