وزیر کشور: داشتن ۵ سال سابقه فعالیت برای داوطلبان انتخابات، یک تکلیف قانونی است

وزیر کشور گفت: داشتن ۵ سال سابقه فعالیت تجربی یا پژوهشی برای داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک تکلیف قانونی است که طبق قانون جدید، متقاضیان باید این مدارک را بارگذاری کنند.

وزیر کشور: داشتن ۵ سال سابقه فعالیت برای داوطلبان انتخابات، یک تکلیف قانونی است
احمد وحیدی، وزیر کشور

به گزارش ملت بیدار، احمد وحیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به روند ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در حال انجام است، گفت: با توجه به اینکه پیش‌ثبت‌نام زودتر انجام شده و مراجع شش‌گانه باید خوداظهاری پیش ثبت‌نام‌کنندگان را تأیید می‌کردند، طبیعتا عده‌ای در این میان تایید نشده‌اند.

وزیر کشور یکی از شرایط ثبت‌نام طبق قانون جدید انتخابات را ۵ سال سابقه فعالیت اجرایی پژوهشی عنوان و در این‌باره اظهار کرد: متقاضیان داوطلبی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید ۵ سال سابقه فعالیت تجربی یا پژوهشی خود را بارگذاری کنند.

وی تاکید کرد: طبق قانون، ۵ سال سابقه خدمت باید احراز و جزو ضمیمه مدارک بارگذاری شود و یک تکلیف قانونی است.

وحیدی درباره مشارکت مردم در انتخابات گفت: در پیش‌ثبت‌نام انجام‌شده همه طیف‌ها و علایق سیاسی به‌طور قابل‌توجهی حضور دارند که مرحله دوم، حضور جدی همه مردم در این صحنه است.

وی افزود: باید همه را تشویق به حضور کنیم و گروه‌های سیاسی نقش بیشتری در مشارکت مردم برای حضور در انتخابات ایفا کنند./ پایان پیام