نماینده مجلس: مردم لایحه عفاف و حجاب را قبول دارند

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر بازدارندگی لایحه و حجاب گفت: مردم ایران لایحه عفاف و حجاب را قبول کرده‌اند؛ از زمان مطرح‌شدن اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب و ارسال آن به شورای نگهبان، وضعیت حجاب بانوان در سطح جامعه قدری بهتر شده است.

نماینده مجلس: مردم لایحه عفاف و حجاب را قبول دارند
حسن نوروزی، نماینده مجلس یازدهم

به گزارش ملت بیدار، نزدیک به دو هفته پیش یعنی در جلسه علنی روز چهارشنبه (۲۹ شهریور ماه) گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک فوریتی حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب (حمایت از سلامت اجتماعی طبق اصل (۸۵) قانون اساسی) در دستور کار مجلس قرار گرفت.

در آن جلسه موضوع مدت‌زمان اجرای آزمایشی آن لایحه مطرح و به رأی گذاشته شد که در نهایت از ۲۰۱ نماینده حاضر در مجلس، ۱۵۲ نماینده به پیشنهاد آزمایشی این لایحه به مدت ۳ سال رأی موافق، ۳۴ نماینده رأی مخالف و ۷ نماینده رأی ممتنع دادند.

در همان زمان، انتقادات متعددی درباره مدت‌زمان اجرای آزمایشی این قانون و بازدارندگی این لایحه توسط برخی از نمایندگان مجلس مطرح شد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسن نوروزی» نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح مجلس پیرامون اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب به مدت ۳ سال اظهار کرد: مشکلی در این زمینه وجود ندارد، زیرا در صورت نیاز، مدت‌زمان اجرای این قانون مجدداً از سوی نمایندگان مجلس تمدید خواهد شد.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: بازه زمانی سه‌ساله از این بابت برای اجرای آزمایشی قانون عفاف و حجاب تعیین شد که پس از عملیاتی‌شدن ۷۱ ماده این قانون در سطح جامعه، اگر مشکل و یا نقصی و کاستی در آنها بود، مجلس بتواند بعد از پایان مهلت اجرای آزمایشی آن، بازنگری‌های لازم را در ماده‌های این قانون داشته باشد.

وی تأکید کرد: معتقدم که مردم ایران لایحه عفاف و حجاب را قبول کرده‌اند و اکنون این لایحه از بازدارندگی خوبی برخوردار است، زیرا از زمان مطرح‌شدن اجرای آزمایشی لایحه عفاف و حجاب و ارسال آن به شورای نگهبان، وضعیت حجاب بانوان در سطح جامعه قدری بهتر شده است.

نوروزی در پایان متذکر شد: امیدواریم که این قانون در جریان اجرای آزمایشی، بتواند جایگاه خاص خود را در وزارتخانه‌های آموزش‌وپرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیدا کند./

پایان پیام