آقای سعید قاسمی چرا تقوا ندارید؟

نقل سعید قاسمی از تحلیل اولیه و ثانویه قالیباف از ماجرا کذب است

آقای سعید قاسمی چرا تقوا ندارید؟
سعید قاسمی

ملت بیدار آنلاین| سعید قاسمی گفته است که قالیباف در روزهای آغازینِ پس از فوت مهسا امینی تحلیل اشتباهی داشته و حتی از نیروی انتظامی خواسته است که عذرخواهی کند. این تحلیل نه تنها خلاف است بلکه با تحلیل مقام معظم رهبری نیز همخوان نیست. قالیباف در اولین واکنش به فوت مهسا امینی تنها سه روز پس از این رخداد چند موضوع را در کنار هم گفته بود تا جامعه را آرام کند. اولا به خانواده وی تسلیت گفته بود و لزوم بررسی فوت این خانم را مطرح کرده بود؛ ثانیا موضوع تصحیح فرایندهای گشت ارشاد را مطرح کرده بود؛ و ثالثا گفته بود «مردم با اشک تمساح رسانه کودک کش سعودی گریه نمی کنند.»

این سخنان در کنار مواضع دیگر مسئولین قوا مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب واقع شده بود که در دانشگاه افسری فرموده بودند: «اینجا مسئولان سه قوّه اظهار تأسّف کردند، همدردی کردند با اینها». تحلیل‌های بعدی قالیباف نیز بر همین نگاه استوار بود. اولا بررسی و توجه به موضوعات داخلی و ثانیا مقابله و مبارزه با دشمن خارجی و عناصر آن در داخل؛ قالیباف بارها از داعشی‌سازی و فتنه‌انگیزی دشمنان سخن گفته و بر لزوم حفظ امنیت و مقابله با اغتشاشگران تاکید ورزیده بود. این سخنان مفصل و پرتکرار را می‌توانید در لینک زیر یا پست ریپلای شده مشاهده بفرمایید.

پس تا بدینجا مشخص شد که نقل سعید قاسمی از تحلیل اولیه و ثانویه قالیباف از ماجرا کذب است.

اما قالیباف کجا گفته بود که به فرماندهان ناجا پیشنهاد کرده عذرخواهی کنند. او در برنامه ملک سلیمان که در دی ماه 1400 و پس از فروکش اتفاقات پخش شده، گفته بود: «ما مسئولان وقتی فهمیدیم اشتباه کردیم باید عذرخواهی می‌کردیم. در اینکه دشمن با طراحی قبلی به دنبال بهانه‌ای برای براندازی بود، سندهای دقیقی وجود دارد. اما به دوستان نیروی انتظامی گفتم به هر حال این خانم در مجموعه پلیس این اتفاق برایش افتاده، یک عذرخواهی که اشکالی ندارد.» یعنی این سخن را در پشت پرده و با وجود این تحلیل که دشمن طراحی دارد در یک جلسه خصوصی گفته بوده. آنهم با این هدف که بتواند تنش جامعه را کاهش دهد.

سعید قاسمی اما علاوه بر بیان سخنی خلاف واقع دقیقا در مقابل هدف قالیباف ایستاده است. او و همفکرانش در وضعیتی که کشور چندماهی است روی آرامش را دیده، سعی دارند تا با ایجاد انواع تنش‌ها، وضعیت را به سمت حضور خیابانی برده و زمینه‌ساز فتنه‌های بعد شوند.