فاصله‌گذاری دولتی ها با سعید جلیلی

اگرچه نامزدهای نهایی هنوز مشخص نیستند اما به نظر می‌رسد که سعید جلیلی آنقدر که گمان می‌رفت در این رقابت‌ها جدی گرفته نشود.

فاصله‌گذاری دولتی ها با سعید جلیلی
سعید جلیلی

به گزارش ملت بیدار؛ سعید جلیلی اولین چهره مهمی بود که در این دوره از انتخابات ثبت نام کرد و به نظر می‌رسید که او گزینه مورد نظر طیف دولت و مصداق ادامه راه رئیسی باشد. خیلی زود اما معلوم شد که نه او مصداق تکرار رئیسی است و نه مسیر همواری پیش رو دارد. از ورود نامزدهای جدی مثل علی لاریجانی، اسحاق جهانگیری و پورمحمدی و قالیباف گرفته تا صف طولانی اعضای دولت رئیسی!

وضعیت جلیلی اما آنجایی بدتر شد که دیدیم وزرای رئیسی دست به قلم شده و برای تایید صلاحیت شدن اسماعیلی به شورای نگهبان نامه نوشتند! این اقدام نشان داد که گزینه آنها قطعا جلیلی نیست.

این نکته رو روزنامه اصولگرای فرهیختگان نیز در گزارش امروز خود مورد توجه قرار داده است. فرهیختگان نوشته: «نامه‌ اخیری که دولتی‌ها آن را امضا کردند، جدای از حمایت آنها از یک گزینه خاص در دولت، فاصله‌گذاری آنها با سعید جلیلی را نشان می‌دهد. آنچه تا الان در فضای جنجالی و پرحاشیه و قبل از اعلام نظر شورای نگهبان تا الان شفاف شده این است که برخلاف آنچه تصور می‌شد، نظر و نگاه اعضای دولت روی حمایت از سعید جلیلی متمرکز نشده و دولتی‌ها به گزینه‌های دیگری فکر می‌کنند.»

به این ترتیب به نظر می‌رسد که سعید جلیلی خیلی زودتر از آنچه گمان می‌رفت به حاشیه خواهد رفت. اگرچه که حتما اعلام نامزدهای نهایی از سوی شورای نگهبان می‌توان وضعیت را تغییر دهد./ پایان پیام