پرده برداری یک نماینده مجلس از مهندسی انتخابات توسط دولت

نوری قزلجه: اگر الان دولت ادعای بی‌طرفی در انتخابات داشته باشد خیلی خنده‌دار خواهد بود؛ چون با این حجم از رد صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی، نمی‌توانند ادعای بی‌طرفی کنند. همه این رد صلاحیت‌ها و مهندسی‌ها در راستای حمایت از کاندیداهای خاص بوده که عمدتاً از جریان پایداری و دولت هستند.

پرده برداری یک نماینده مجلس از مهندسی انتخابات توسط دولت
نوری قزلجه نماینده مجلس

به گزارش ملت بیدار، غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با صبح مجلس پیرامون رد صلاحیت‌های کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیئت‌های اجرایی، عنوان کرد: آثار رقابتی این اقدام این است که نامزدهای جناح خاص، رقبایشان را حذف کرده و راحت‌تر به کرسی مجلس خواهند رسید. اما آثار مشارکتی آن برای کشور و نظام خیلی زیان‌بار خواهد بود و مشارکت مردم در انتخابات پایین‌تر خواهد شد. طبق آمار رسیده، رد صلاحیت‌های گسترده در کشور توسط هیئت اجرایی رخ‌داده است که این امر قطعاً تأثیر منفی بر روی کیفیت مجلس دوازدهم خواهد داشت.

او ادامه داد: مهندسی انتخابات توسط دولت با همراهی جریان خالص ساز، تأثیر منفی بر مشارکت در انتخابات خواهد داشت و کیفیت پایینی را برای مجلس دوازدهم رقم خواهد زد.

نوری درباره تبعات این رد صلاحیت‌ها گفت: اطلاعات رسیده از همکاران و نمایندگان محترم مجلس، بیانگر این است دولت با مهندسی در هیئت اجرایی به دنبال انتقام‌جویی از منتقدین دولت بوده است. با نمایندگان منتقد دولت برخورد می‌کنند تا درس عبرتی برای مجالس آینده باشد و هیچ نماینده‌ای جلوی دولت ایستادگی نکرده و مطالبات مردم را مطرح ننماید. مجلس در مقابل دولت عرض‌اندام نخواهد کرد؛ چون نمایندگان نمی‌خواهند دچار سرنوشت نمایندگانی شوند که در هیئت‌های اجرایی آنها را رد صلاحیت کردند. با این وضعیت، به سمت مجلس تهی از شجاعت و تصمیمات پخته خواهیم رفت که تجلی اراده مردم در آن وجود نخواهد داشت.

نماینده بستان‌آباد گفت: بنده طبق بندهای ۱، ۲ و ۴ ماده ۳۱ مبنی بر عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و ولایت‌فقیه رد صلاحیت شدم. این عناوین برای موضوعات سیاسی کاربرد دارند. این عناوین نشان‌دهنده این است که به‌خاطر اظهارنظرهای بنده در مجلس، در دفاع از حقوق و آزادی‌های مردم، دفاع از حریم خصوصی افراد، دفاع از گردش آزاد اطلاعات در جامعه، دفاع از حقوق اساسی مردم، مخالفت با طرح صیانت و مخالفت با ارز ۴۲۰۰ تومانی رد صلاحیت شدم. این موضوعات برای آقایان دردناک بود و به‌سختی تحمل کرده بودند.

وی افزود: اگر الان دولت ادعای بی‌طرفی در انتخابات داشته باشد خیلی خنده‌دار خواهد بود؛ چون با این حجم از رد صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی، نمی‌توانند ادعای بی‌طرفی کنند. همه این رد صلاحیت‌ها و مهندسی‌ها در راستای حمایت از کاندیداهای خاص بوده که عمدتاً از جریان پایداری و دولت هستند. متأسفانه دولت برای جریان پایداری کار می‌کند. آقای روان‌بخش، عضو شورای مرکزی پایداری برای هیئت‌های اجرایی امر صادر کردند تا مخالفین طرح صیانت و لایحه عفاف و حجاب رد صلاحیت شوند که دولت اطاعت امر کردند. متأسفانه جریان پایداری به جمهوریت، دموکراسی و آزادی‌های مردم اعتقادی ندارند.

نوری در ادامه بررسی نقش جریان پایداری در رد صلاحیت‌ها گفت: باید در مقابل این تفکر خطرناک ایستادگی کرد. اگر ایستادگی نشود، این تفکر و جریان در همه مصادر قدرت و کشور نفوذ می‌کنند کمااینکه اکنون در خیلی از مصادر قدرت نفوذ کرده‌اند. متأسفانه دولت همه اختیاراتش را در اختیار این جریان قرار داده است.

وی در پایان عنوان کرد: هر موضوعی در مجلس طرح می‌شود باید برای آن موافق و مخالف صحبت کنند تا زوایای پنهان آن برای مردم روشن شود. این تفکر که نباید کسی با طرح صیانت و لایحه عفاف و حجاب مخالف باشد خیلی خطرناک است؛ با این تفاسیر مجلس را جمع کرده و مردم را به‌زحمت نیندازند./ پایان پیام