سوت‌زنی| عرضه اینترنتی پوشاک عجیب با مدهای جدید بی‌حجابی/ از مینی اسکارف تا شلوارهای زاپ‌دار

با توجه به این که فروش لباس‌های غیرقانونی از جمله شلوارهای زاپ‌دار، مانتوهای جلوباز و روسری‌های کوتاه ممنوع است، براساس گزارشات دریافتی از سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس، برخی فروشگاه‌های اینترنتی این لباس‌های هنجارشکن‌ را عرضه می‌کنند.

کد خبر : 25093
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 خرداد 1401 - 17:07

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، در راستای اجرای قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال ۸۵ مجلس شورای اسلامی، طرح‌های پوشاک باید از کارگروه مد و لباس ایرانی شناسه یکپارچه‌ی مد و لباس ایران یا به‌طور مخفف شیما را دریافت کنند.

با این حال براساس گزارشاتی که مردم در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس ثبت کرده‌اند، در برخی فروشگاه‌های اینترنتی شاهد مدل‌های هنجارشکنی از لباس‌های مردانه و زنانه هستیم، به نحوی که مطابق نظر اتحادیه پوشاک و اداره نظارت بر اماکن عمومی ارائه شلوارهای زاپ‌دار، مانتوهای جلوباز و روسری‌های کوتاه ممنوع است.

در رابطه با مانتوهای جلوباز، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک عرضه این مدل کالا را ممنوع اعلام کرده است، اما این نوع پوشش همچنان در سطح بازار اینترنتی دیده می‌شود.

تاریخچه شلوارهای زاپ‌دار به اعتراض جوانان فقیر انگلیسی و آمریکایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی در قالب جنبشی به نام پانک‌‌های انگلیسی برمی‌گردد، بنابراین نشان‌دهنده فرهنگ غربی است و براساس تذکر مسئولین مربوطه عرضه این مدل پوشاک ممنوع است، اما این محصولات در برخی فروشگاه‌ها با برندهای مختلف به فروش می‌رسد.

اخیرا در فضای مجازی مدل هنجارشکنی از روسری به نام مینی اسکارف مد شده است که پوشش آن نوعی از بدحجابی است، با این حال از جانب بعضی فروشندگان اینترنتی پوشاک بانوان فروخته می‌شود.

علاوه‌بر موارد فوق، در برخی سایت‌ها شاهد مشاوره‌ مرتبط با پوشش‌های غیرقانونی هستیم که با عنوان‌های مختلف منتشر شده‌اند، به نحوی که در کنار فروش لباس‌های هنجارشکن مدل‌های به اصطلاح شیکی که موجب خودنمایی می‌شود را با بررسی جزئیات معرفی می‌کنند‌، که تاثیر زیادی برای مد شدن مدل‌های نامتعارف در سطح جامعه دارد.

براساس نظر کارشناسان حوزه فرهنگ، فضای مجازی و نوع پوشش افراد جامعه تاثیر زیادی بر چارچوب‌های فکری و ارزشی آن ملت دارد، بنابراین دستگاه‌های نظارتی در حوزه پوشاک باید رصد بیشتر و برخورد قاطع‌تری با عرضه‌کنندگان اینترنتی مدل‌های هنجارشکن مذکور داشته‌ باشند.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.