زائران ایرانی در قالب ۲۹۶ کاروان به حج تمتع مشرف می‌‍شوند

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۲۳ خردادماه، اولین کاروان حجاج عازم سرزمین وحی می‌شوند، گفت: ۲۹۶ کاروان از جمهوری اسلامی ایران عازم سرزمین وحی می‌شوند که ۱۵۹ کاروان مدینه قبل و ۱۳۷ کاروان مدینه بعد خواهند بود.

کد خبر : 25086
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 خرداد 1401 - 17:07

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در نشست فرآیندهای اجرایی حج تمتع ۱۴۰۱ با اشاره به اقدامات اجرایی سازمان حج و زیارت گفت: ظرفیت کاروان‌ها ۸۵، ۱۱۵، ۱۳۰ و ۱۶۰ نفره است و در حوزه پروازها نیز هیچ مشکلی وجود ندارد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۲۳ خردادماه، اولین کاروان حجاج عازم سرزمین وحی می‌شوند، افزود: پروازهای اعزام، طی ۲۲ روز و پروازهای بازگشت نیز طی ۱۷ روز انجام می‌گیرد. همچنین ۲۹۶ کاروان از جمهوری اسلامی ایران عازم سرزمین وحی می‌شوند که ۱۵۹ کاروان مدینه قبل و ۱۳۷ کاروان مدینه بعد خواهند بود.

رضایی با اشاره به اعزام اولین گروه عوامل اجرایی طی ساعات آینده تصریح کرد: بازدید از هتل‌ها و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای حجاج، از جمله برنامه‌های این گروه از عوامل است تا مهمانان خانه خدا و زائران حضرت نبی اکرم (ص) دغدغه‌ای نداشته باشند.

وی با بیان اینکه هماهنگی لازم با بانک توسعه اسلامی برای طرح قربانی انجام گرفته است، گفت: در خصوص تأمین واکسن مننژیت با هماهنگی وزارت بهداشت و مرکز پزشکی حج و زیارت و همچنین واکسن فلج اطفال نیز مشکلی وجود ندارد و همه حجاج نیز باید آن را تزریق کنند.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.