تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آبان 1400 ساعت 19:14
کد خبر: 235
T T

برچسب‌ها

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید بنیاد دعبل به یک «بنیاد بزرگ، قدرتمند و بین‌المللی» تبدیل شود، گفت: باید دعبل به محل اتکاء مؤسسات دینی تبدیل شود. از همه خیرین و واقفان می‌خواهم نگاه ویژه‌تری به این بنیاد داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه تکریم و معارفه مدیران عامل بنیاد دعبل خزایی روز گذشته سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه با حضور حجت‌الاسلام‌ محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی و اعضای هیأت‌مدیره بنیاد دعبل برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این جلسه با بیان اینکه ما باید بضاعت‌ها و حمایت‌های خود را از بنیاد دعبل تقویت کنیم و این کار نیازمند یافتن راه‌های مناسب در این زمینه است اظهارداشت: اینکه ما از جامعه ستایشگران و پیرغلامان حمایت کنیم، توقع زیادی نیست این در حالی است که ما باید پوشش خود را نسبت به این بزرگواران افزایش دهیم و برای این کار باید بانیان و خیران را وارد کنیم.

وی با اشاره به بنیادهای قدرتمند دنیا به‌ویژه آمریکا که با پوشش خیرخواهانه مقاصد این کشور را پی‌گیری می‌کنند، اعلام کرد که امروزه ما از این قدرت غافل شدیم. این در حالی است که ماهیت و مقاصد بنیادهای خیریه کشور ما تفاوت‌های عمده‌تری نسبت به کشورهای دیگر دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: باید بنیاد دعبل به یک بنیاد بزرگ قدرتمند و بین‌المللی تبدیل شود و چاره‌ای جز این نیست و همه ما موظفیم برای رسیدن به این مقصود، بنیاد دعبل را تقویت کنیم.

به گفته وی، برنامه‌ریزی بنیاد دعبل برای خدمات افزون‌تر به پیرغلامان و ستایشگران یک امر ضروری است.

قمی با بیان اینکه باید بنیاد دعبل به محل اتکاء مؤسسات دینی تبدیل شود، از همه خیرین و واقفان کشور خواست نگاه ویژه‌تری نسبت به این بنیاد داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: نباید در بحث تحول، حتی یک‌قدم هم کوتاه بیاییم و این امر، نیاز به تعریف افق‌های جدیدتری برای تحول درهمه زمینه‌ها را می‌طلبد.

وی بابیان اینکه قصد ما تقویت دعبل بوده است، ابراز امیدواری کرد این مقصود با حضور خیرین و دغدغه‌مندان حوزه پیرغلامان و ستایشگران و مدیریت جدید محقق شود تا خیر این بنیاد به تعداد بیشتری از این جامعه برسد.

 قمی، فروش محصولات بنیاد دعبل با توجه به اینکه منشاء خیرخواهانه دارد و صرف هزینه جامعه ستایشگری و پیرغلامان می‌شود می‌تواند از سوی بسیاری از خریداران مورد توجه قرار گیرد و باید برای تقویت و کیفیت این محصولات تلاش شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، همچنین از اعضای هیأت مدیره بنیاد دعبل خواست، راه‌های دیگر تقویت دعبل را با مشورت اهل‌فن جستجو کنند و با بیان اینکه امروز مدیر جدید بنیاد دعبل، بنیاد سرزنده‌ای را تحویل می‌گیرد؛ ضمن تشکر از خدمات سعید غضنفری مدیرعامل قبلی بنیاد دعبل ابراز امیدواری کرد که وی همچنان در هیأت‌مدیره این بنیاد برای برداشتن گام‌های مؤثرتر دعبل حضورداشته باشد.

بنیاد دعبل برای خدمت‌رسانی به‌ پیرغلامان دل‌سوخته راه‌اندازی شد

در ادامه حجت‌الاسلام باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بابیان اینکه بنیاد دعبل به امر مقام معظم رهبری برای خدمت‌رسانی به‌ پیرغلامان مخلص و دل‌سوخته راه‌اندازی شد افزود: خدا را شاکریم که این شجره طیبه در طول این سال‌ها منشاء خیرات شده است. این در حالی است که خدمت به خادمین امام حسین علیهم‌السلام، افتخاری است که به این سادگی به کسی اعطاء نمی‌شود.

وی ادامه داد: در طول یک سال و اندی از مدیریت آقای غضنفری ما شاهد ساخت زیرساخت‌های این بنیاد بودیم و ان‌شاءالله این رویه نیز در مدیریت جدید ادامه یابد.

موقوفاتی برای حمایت از پیرغلامان ثبت شود

حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی هم در این جلسه بابیان اینکه بنیاد دعبل نیازمند همراهی بزرگان است گفت: جامعه ستایشگران، جامعه حساسی است و باید در ارتباط با این قشر، بسیار دقت نظر شود. این در حالی است که ما باید منابع و ظرفیت‌های تازه‌تری را به‌ویژه در جریان «وقف» برای بهره‌مندی بیشتر ستایشگران، جستجو کنیم.

محسن طاهری رئیس هیأت‌مدیره بنیاد دعبل هم در این جلسه اظهار داشت: اگرچه عمر مدیریت آقای غضنفری در این بنیاد کم بود اما ایشان در همین دوران کم هم، خوش درخشیدند و برای ایشان نیز در سمت جدید آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که همواره منشاء خیر باشند.

وی ادامه داد: توقعات از بنیاد دعبل زیاد است و باید این توقعات به‌درستی مدیریت شوند ضمن اینکه نباید نگاه مردم به این بنیاد یک نگاه صرف دولتی باشد لذا باید نگرش مردم به دعبل به‌گونه‌ای باشد که ما را در تقابل با خود نبینند.

دعبل باید به مباحث معیشتی دیگر پیرغلامان وارد شود

جواد حیدری عضو هیأت مدیره بنیاد دعبل هم بابیان اینکه سال‌ها است که دعبل از مسیر اصلی خود دور شده بود اما الحمدلله به ریل اصلی خودش برگشته است، افزود: اگرچه بحث بیمه ستایشگران که از سوی دعبل پیگیری می‌شود کار پسندیده‌ای است، اما باید به مباحث معیشتی این عزیزان با اختصاص بودجه خاص نیز توجه شود.

افزایش پوشش بیمه‌شدگان جامعه ستایشگران و پیرغلامان

سعید غضنفری، مدیرعامل سابق بنیاد دعبل هم در این جلسه، ضمن تشکر از همه حمایت‌های سازمان تبلیغات اسلامی از این بنیاد، اظهارداشت: بسیار خوشحالم که مدیر جدید این بنیاد از دوستان بسیار قدیمی و کاربلد این بنیاد است و امیدواریم بنیاد دعبل در مسیر کاری خود همچنان به رشد و تعالی تعریف‌شده از سوی سازمان تبلیغات اسلامی نزدیک‌تر شود.

وی بابیان اینکه خوشبختانه دعبل با همراهی هیأت مدیره دلسوز و دغدغه مند خود توانسته است جای خود را در میان جامعه ستایشگران باز کند خبر داد که‌برگ زرین این بنیاد، ورود به بحث درآمدزایی با روش‌های مختلف به‌ویژه در فضای مجازی بوده است.

غضنفری با اشاره به افزایش پوشش بیمه‌شدگان جامعه ستایشگران و پیرغلامان در دوره وی گفت: ما شش دوره بدون حمایت مالی سازمان تبلیغات اسلامی و با جذب سرمایه‌های کوچک، توانستیم حمایت خود را از این دوستان افزایش دهیم.

وی از تولید و چاپ و نشر «دیوان استاد مؤید» به‌عنوان بزرگ‌ترین فعالیت بنیاد دعبل در زمان مدیریت خویش یادکرد و ابراز امیدواری کرد این کتاب در مدیریت جدید به چاپ‌های متعدد برسد.

به گفته غضنفری از پالایش بیش از دو هزار ستایشگر و پیرغلامان کشور بدون اینکه هزینه‌ای به دعبل متحمل شود، مسیر بیمه شدن ۹۳۰ نفر دیگر این صنف نیز فراهم‌ شده است.

خدمات‌رسانی بنیاد دعبل توسعه پیدا می‌کند

حمید بهرامی، مدیرعامل جدید بنیاد دعبل خزاعی نیز در این جلسه اظهار داشت: خدا را شاکرم که امور زندگی ما را در مسیر نوکری سیدالشهدا قرار داده است و هیچ‌چیزی برای من باارزش‌تر از این امر نیست.

وی ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، خبر داد که برای وسعت بخشیدن به خدمات بنیاد دعبل، تمام تلاش خود و زیرمجموعه دعبل را به خدمت خواهد گرفت.

در پایان نیز از خدمات سعید غضنفری مدیرعامل پیشین بنیاد دعبل از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تقدیر شد.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x