تاریخ انتشار: سه شنبه 25 آبان 1400 ساعت 18:20
کد خبر: 1568
T T

برچسب‌ها

وزیر کشور دولت سیزدهم گفت: تلاش کردیم نقاط آلوده دفن پسماندها را که تعداد بسیار زیادی بوده به ۲۸۰ منطقه کاهش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد وحیدی وزیر کشور امروز ( سه‌شنبه ۲۵ آبان ماه) پس از حضور در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در تشریح جزئیات این نشست گفت: درباره پسماند‌ها در این جلسه با نمایندگان صحبت کردیم. در این خصوص چند مساله داریم؛ ابتدا موضوع نقاط دفن آن‌ها است، سعی کردیم نقاط آلوده دفن پسماندها را که تعداد بسیار زیادی بوده به ۲۸۰ منطقه کاهش دهیم؛ موضوع دیگر تکنولوژی دفن زباله بوده که به جای دفن باید زباله سوزی را توسعه داده و جایگزین کنیم همچنین باید سامانه‌های تبدیل زباله به کمپوست را نیز توسعه دهیم.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم دیگر تفکیک زباله‌های خشک و‌تر از مبدا بود که باید در برنامه‌های شهرداری‌ها و خانوار‌ها بیشتر اجرایی کنیم؛ شهرداری‌ها و مردم باید کمک کنند تا این مشکلات را مدیریت کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: موضوع دیگر مطرح شده در جلسه امروز؛ نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بود، بر همین اساس باید در بودجه سال آینده مبالغ مناسبی را برای این مهم در نظر بگیریم؛ همچنین دولت و مجلس باید همکاری کرده تا در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کارهای خوبی اتفاق بیافتد و از طرفی تولیدکنندگان داخلی نیز با اطمینان خاطر از پشیبانی مالی نسبت به تولید وسایل حمل و نقل عمومی اقدام کنند.

وحیدی اضافه کرد: موضوعات دیگری نیز در خصوص مدیریت یکپارچه شهری مطرح و با نمایندگان تبادل نظر کردیم./

پایان پیام

مطالعه کنید  عزم بهارستان به پایان قراردادهای موقت و سلیقه‌ای استخدامی

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x