تاریخ انتشار: جمعه 7 بهمن 1401 ساعت 9:55
کد خبر: 149276
T T

برچسب‌ها

نمادِ مسئولیت‌پذیری مسئولین از نظر وزیر کشور

جمعه 7 بهمن 1401 ساعت 9:55
کد خبر: 149276

احمد وحیدی گفت: هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند، به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است.

تسنیم: وزیر کشور در اختتامیه بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها را امر نماز معرفی کرد.

احمد وحیدی وزیر کشور در اختتامیه بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز که هم‌اکنون در محل وزارت کشور در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه امر نماز باید در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی ما جدی گرفته شود، گفت: این نهضتی که ستاد اقامۀ نماز پیش گرفته است، ثمرات بزرگی به همراه دارد. همگان مکلفیم در ترویج نماز اقدام کنیم که اگر انجام ندهیم در پیشگاه خداوند مؤاخذه می‌شویم. در زمانه‌ای هستیم که دشمن علیه ما بسیج شده است و دین‌ستیزی را پیشۀ راه خود کرده است؛ نمونه‌اش همان نشریۀ معلوم‌الحال فرانسوی است. در چنین شرایطی با چه ابزاری بهتر از معنویت و نماز می‌توانیم به تقابل با دشمن بپردازیم؟ با چه گفتاری و با چه رفتاری و چه روش‌هایی می‌توانیم به تبلیغ امر نماز بپردازیم؟ اصولاً کار فرهنگی با چه روش و ادبیاتی باید صورت گیرد؟ دربارۀ اینها باید فکر کنیم.

وی دربارۀ چالش مساجد کشور گفت: تعداد قابل توجهی از مساجد ما امام جماعت ندارد. عادت کردیم در مسجد را می‌بندیم؛ یعنی با عادت‌ها و رویه‌هایی مواجهیم که معلوم نیست از کجا نشأت گرفته است؛ از استانداران و بخشداران و … همگان مکلفند در ترویج نماز اقدام کنند. منتها یک کاری که برعهدۀ ماست این است که امام جماعت محل استقرار می‌خواهد که این را باید حل کنیم. یعنی زمینۀ استقرار امام جماعت را فراهم کنیم تا نماز در مسجد برگزار شود. این مسئله را از روستاها و شهرها تا هر نقطۀ دیگری پیگیری می‌کنیم. هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند، به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است.

 

برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x