تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 آبان 1400 ساعت 12:23
کد خبر: 1629
T T

برچسب‌ها

نماینده مردم کاشمر در مجلس مدیران تصادفی و نظام آموزشی بیسواد پرور و استعدادکش را دو عامل اصلی مشکلات کنونی کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۶ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: علت اصلی مشکلات کشور دو مسئله است، اولی مدیران تصادفی و دیگری نظام آموزشی بیسواد پرور و استعدادکش.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد، کوهسرخ در مجلس یازدهم ادامه داد: مدیران تصادفی یعنی کسانی که اتفاقی به پست می رسند و تصادفی در مسئولیت های کلیدی تمام دولت ها وجود دارند و اخیراً وزیر کشور در این رابطه نامه ای به استانداران زده است. مدیران تصادفی که در همه دولت ها هستند، عامل بدبختی مردم به شمار می روند، چرا که از اتاق خود بیرون نمی روند مگر برای کارهای شخصی و چپاول.

وی با بیان اینکه نظام آموزشی صرفاً به دنبال یکسان سازی دانش آموزان است، توضیح داد: این یعنی اگر نمره ادبیات دانش آموز ۲۰ است، ریاضی آن نیز باید همین باشد، در حالی که چنین دانش آموزی می تواند حافظ، شهریار و مولوی شود. سیستم آموزشی ما بعد از ۱۲ سال به چه درد دانش آموز می خورد؟ آیا به زبان مسلط می شوند؟ ریاضی می دانند؟ و زبان فارسی را درست متوجه می شوند؟ هیچیک از این موارد اتفاق نمی افتد مگر اینکه خودشان به طور شخصی در خط ، هنر و طراحی کاری انجام دهند، بنابراین نظام آموزشی ما با نیاز روز هیچ تطابقی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: نظام آموزشی ما نقادی ذهن را پرورش نداده و صرفاً به دنبال حفظ جدول ضرب است، این نظام آموزشی تفکر و حل مسئله را آموزش نمی دهد، بلکه تست زدن برای آن مهم است. نظام آموزشی که شایسته سالاری در استعدادها برای آن مهم نیست و صرفاً به شایسته سالاری در آزمون ها و تست ها اهمیت می دهد، بنابراین چنین نظامی وضعیت اسفناک کنونی را به وجود آورده است./

مطالعه کنید  ایران میزبان نشست کمیته فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی (APA)

پایان پیام

تذکر شفاهی – جواد نیک بین

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x