تاریخ انتشار: سه شنبه 2 آذر 1400 ساعت 12:24
کد خبر: 2398
T T

برچسب‌ها

فرسودگی قطارهای مترو و خالی بودن انبارها

سه شنبه 2 آذر 1400 ساعت 12:24
کد خبر: 2398

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: واگن ها به عمر فرسودگی رسیدند و شدیدا نیازمند اورهال واگن های مترو هستیم اما انبارهای مترو خالی است.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر تشکری هاشمی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود گفت: متأسفانه در دوره گذشته با بحث اداره ارزان شهر، بحث نگهداشت در شهر آسیب دید و اگر امروز آلودگی هوا و ترافیک به این وضعیت مشکل زا رسیده است، نتیجه عملکرد دوره گذشته و تفکرات غلط مدیران قبلی است.

وی افزود: به طوریکه شبکه اتوبوس رانی ساقط شد و با عنوان مدیریت ارزان شهر به جای جایگزین کردن خودرو نو و تعمیر آنها، خودروهایی که می‌توانستند تا چندین سال دیگر برای شهر تهران مفید باشند به قبرستان خودروها فرستادند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: همچنین در زمینه مترو تهران که آثارش را در چند روز گذشته دیدیم نتیجه تفکرات غلط گذشته است. انبارهایی که مملو از قطعات یدکی بود در طول چند سال اخیر به صورت یک طرفه مصرف شد و ما شدیداً نیازمند تأمین قطعات هستیم و اگر شهردار تهران به فوریت در این زمینه اقدام نکند با مشکلاتی رو به رو می‌شویم.

تشکری بیان کرد: واگن‌ها به عمر فرسودگی رسیدند و شدیداً نیازمند اورهال واگن‌های مترو هستیم.

وی با بیان اینکه دلیل اصلی آلودگی تهران آلاینده‌های معلق و ذرات میکرونی زیر ۲.۵ درصد هستند که منشأ صنعتی دارند، اظهار داشت: متأسفانه کارگروه اضطرار آلودگی هوا روش‌های قدیمی را پیش گرفتند، موتور سیکلتی که بیشتر ۶ برابر از یک خودرو یورو ۲ آلودگی تولید می‌کند معاینه فنی برایش غیر قابل قبول است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر گفت: باید مشکل آلودگی هوا را اساسی حل کنیم، منشأ اصلی آلودگی هوا ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون با منشأ صنعتی است که بیش از ۸۰ درصد آن منابع متحرک هستند. موتورسیکلت‌ها، خودروهای گازوئیلی، خودروهای فرسوده با ایجاد سولفور و واکنش شیمیایی و تبدیل شدن ذرات معلق باعث آسیب به هوای شهر تهران می‌شوند.

مطالعه کنید  وضعیت استقلال رو به بهبودی می‌رود

تشکری ادامه داد: در چند سال اخیر خودروهای فرسوده کمتر از رده خارج شدند که کمتر از ۵ درصد بوده است. همچنین موتورسیکلت‌های برقی جایگزین موتورسیکلت‌های کاربراتوری نشدند. در مصوبه شورای شهر پنجم به جای اینکه پلیس در زمینه تخلفات طرح ترافیک اعمال قانون داشته باشد، با تصور اینکه با پرداخت عوارض به درآمد بیشتری خواهند رسید جرایم راهنمایی و رانندگی را حذف کردند. این در حالی که نیازمند اعمال قانون پلیس در این زمینه هستیم.

وی با اشاره به جا به جایی مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو گفت: با جا به جایی افراد مشکلات زیر ساختی مترو حل نمی‌شود باید برای مترو تهران فکری اساسی کرد، مترو تهران نیازمند طرح آنی و فوری است. لذا ما یک طرح یک فوریتی را در شورا تصویب کردیم که اورهال واگن‌های مترو هرچه سریع‌تر انجام شود.

عضو شورای شهر بیان کرد: از شهردار تهران انتظار داریم که در انتصابات خود جدا از روحیه انقلابی به موضوع تخصص و دانش نیز توجه کنند و امیدوارم مدیرعامل جدید مترو نیز موضوع تخصص را در انتصابات خود در نظر بگیرد.

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x