تاریخ انتشار: دوشنبه 24 آبان 1400 ساعت 19:22
کد خبر: 1452
T T

برچسب‌ها

«علامه ضدانقلاب» به‌زودی وارد بازار کتاب می‌شود

دوشنبه 24 آبان 1400 ساعت 19:22
کد خبر: 1452
ملت بیدار

کتاب «علامه ضدانقلاب؟!» نگاهی به نسبت علامه طباطبایی با انقلاب و جمهوری اسلامی به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «علامه ضدانقلاب؟» نگاهی به نسبت علامه طباطبایی با انقلاب و جمهوری اسلامی به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود.

رضا اکبری آهنگر و وحید خضاب دو نویسنده کشورمان که پیش‌تر با آثاری چون حقایقی پیرامون «انجمن حجتیه»، «تو زودتر بکش»، «از افغانستان تا لندستان»، «فرمانده در سایه» و… به جامعه کتابخوان معرفی شده‌اند، این‌بار بر اساس دغدغه، اهمیت موضوع و شبهاتی که مطرح شده است به سراغ نگارش این اثر رفته‌اند.

مؤلفین در این کتاب سعی کرده‌اند با ارائه ۱۱ مصاحبه و یک پیوست تحقیقی به سؤالات و شبهاتی که مدتی است نسبت به علامه طباطبایی مطرح می‌شود را پاسخ داده و تصویری حقیقی از مشی علمی و عملی علامۀ طباطبائی در خصوص انقلاب و جمهوری اسلامی را ارائه کنند.

در بخشی از مقدمه این کتاب این چنین آمده است:

«این انقلاب یک شهید داشت، آن هم اسلام بود!» 

سال ۱۳۹۴ این جمله را شنیدیم. مشغول ضبط خاطرات یکی از شخصیت‌های حوزوی بودیم. در یکی از جلسات ضبط خاطرات، آن جمله را از قول علامه نقل کرد. مشخص است شنیدن این جمله، چه باری از حیرت بر دوش ما می‌گذاشت. با توجه به جایگاه عرفانی علامه و نگاهی که به شاگردان سلوکی‌ایشان داشتیم، نمی‌توانستیم از این سخن سرسری بگذریم. اگر شیفتۀ نظامی بودیم که عارف محبوبمان آن را برای اسلام مضر می‌دانست، باید انتخاب می‌کردیم. یا عشقمان به انقلاب اشتباه بوده یا عشقمان به علامه! اگر آن روایت صحیح می‌بود، نمی‌شد این دو عشق را با هم جمع کرد.

شروع به بررسی کردیم، از کسانی که آگاه‌تر بودند پرسیدیم، از کسانی که به اقتضای سن و موقعیت در بطن حوادث تاریخی بودند سؤال کردیم، هر منبعی در این زمینه در دسترس بود خواندیم و هرچه بیشتر پیش رفتیم بیشتر متحیر شدیم!

با کسانی که آشنایی دقیقتری با علامه داشتند هم‌کلام شدیم و با توجه به این شبهه دوباره نگاهی به آثار علامه انداختیم. هرچه بیشتر دقت کردیم، انتساب این جمله به علامه در ذهنمان بیشتر و بیشتر رنگ باخت.

در این فضا، به نتیجه رسیدیم بد نیست پاسخی به این جمله منتسب به علامه داده شود. یکی از بهترین راه‌ها، گفتگو با کسانی بود که در سینهشان خاطراتی از علامه داشتند که خلاف آن جمله را می‌رساند یا آنکه تحلیلی از زندگی علامه و شاگردان سلوکی‌ایشان داشتند که می‌توانست به وضوح، کذب آن انتساب را نمایان کند.

کتاب «علامه ضدانقلاب؟!» نگاهی به نسبت علامه طباطبایی با انقلاب و جمهوری اسلامی به کوشش رضا اکبری آهنگر(نویسنده «حقایقی پیرامون انجمن حجتیه») و وحید خضاب(مترجمم آثاری چون «تو زودتر بکش»، «از افغانستان تا لندستان»، «فرمانده در سایه» و…) به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار می‌شود.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x