روایت سفر رئیس جمهور به اسلامشهر/ از بازدید پروژه‌های عمرانی تا دیدار بی‌واسطه با مردم

رئیس‌جمهور به منظور دیدار مردمی و بررسی مسائل و مشکلات طرح‌های مختلف، به شهرستان‌ اسلامشهرسفر و ضمن بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام، دستورات لازم را صادر کرد.

کد خبر : 99316
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 آذر 1401 - 19:40
روایت سفر رئیس جمهور به اسلامشهر/ از بازدید پروژه‌های عمرانی تا دیدار بی‌واسطه با مردم

ملت بیدار آنلاین- اسلامشهر؛ آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری کشورمان در ادامه بازدید از شهرستان‌های استان تهران، صبح امروز با سفر به شهرستان اسلامشهر، بخشی از پروژه‌های مهم این شهرستان را بررسی و در شورای اداری اسلامشهر شرکت کرد و در ادامه با حضور در جمع مردم اسلامشهر از نزدیک با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.

دستور برای تسریع در افتتاح بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر

رئیس جمهور در ابتدای سفر خود به شهرستان اسلامشهر، از بیمارستان در حال ساخت ۴۰۰ تخت خوابی این شهرستان بازدید و دستورات لازم را برای تسریع در افتتاح این مرکز درمانی صادر کرد.

بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر از جمله پروژه‌های معطل مانده این شهرستان است که روند احداث آن از ۱۴ سال پیش آغاز شده اما تا پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشت. در یک سال گذشته بر اساس مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به تهران و تخصیص بودجه ۴۰۰ میلیاردی، پیشرفت آن به ۷۳ درصد رسیده است و بناست مرحله اول آن «اورژانس و درمانگاه» تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

آیت الله رئیسی در جریان بازدید از این پروژه با تاکید بر لزوم بهره گیری حداکثری از توان نیروهای بومی برای تامین کادر بیمارستان تصریح کرد: نزدیکی این پروژه عظیم بیمارستانی به فرودگاه امام خمینی(ره) می تواند در گردشگری سلامت هم مورد استفاده قرار بگیرد که امیدواریم با سرعت مناسب به نتیجه برسد و نیاز مردم این شهرستان به خدمات درمانی را تا حد زیادی مرتفع کند.

بازدید رئیس جمهور از پروژه متروی اسلامشهر

رئیس جمهور در ادامه بازدید میدانی از پروژه‌های نیمه کاره شهرستان اسلامشهر، از پروژه متروی اسلامشهر بازدید کرد و در جریان روند اجرای پروژه و موانع پیشرفت این طرح قرار گرفت.

طرح مترو اسلامشهر به طول ۱۵.۵ کیلومتر در امتداد خط ۳ مترو تهران در ایستگاه آزادگان تا به اسلامشهر با ۵ ایستگاه از دی ماه سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون بیش از ۶۰ درصد از تونل آن حفاری شده است.

مهلت دوماهه رئیسی برای راه‌اندازی بندر خشک اسلامشهر

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در ادامه حضور خود در شهرستان اسلامشهر، در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری اسلامشهر اظهار کرد: باید کارگاه های نیمه تعطیل را به چرخه تولید بازگردانیم، خط قرمز ما برای کارخانه ها تعطیلی آنها است. اینجا باید زمینه ها به نحوی فراهم شود که بیکار در شهرستان نداشته باشیم. یکی از جاهای که می تواند کمک کند بیکار نداشته باشیم همین بندر خشک است، مسئولان مسائل مربوط به بندر خشک را حل کنند به نظر من تا حداکثر ظرف دو ماه بندر خشک راه اندازی شود. باید ظرف ۱۰ روز گمرکات در منطقه مستقر شود که این کار امکان پذیر است.
 

مرزبانان فرهنگی باید مراقب هجوم دشمن به ارزش‌های ملت باشند

آیت الله رئیسی در ادامه بیان کرد: در مقابل هجومی که به فرهنگ ملت به داشته های اعتقادات ملت وجود دارد باید مرزبانان فرهنگی مراقبت کنند، هم بشناسند ترفندهای دشمن را هم در حوزه دفاع و هجوم تلاش کنند که این سرمایه بزرگ فرهنگی حفظ شود.

وی با بیان اینکه باید مرز بانان فرهنگی مراقبت کنند از این ارزشها گفت: تعبیر رهبر انقلاب زمانی تهاجم و شبیخون فرهنگی بود اگر آن روز مرزبانان فرهنگی مراقبت می کردند و کار به درستی انجام می شد امروز شاهد برخی مشکلات نبودیم.

رئیس جمهور افزود: مدیران در صف مقدم ایجاد امید هستند، همه کسانی که در صف مقدم هستند باید ایجاد امید کنند، نه ایجاد امید در سخن، ایجاد امید در عمل، که مردم احساس کنند دارد مشکلاتشان برطرف می شود.

رئیس جمهور: چرخ تولید در کارخانه «کیان تایر» نباید کُند یا متوقف شود

آیت‌الله رئیسی در حاشیه شورای اداری اسلامشهر با تعدادی از کارگران کارخانه کیان تایر که طولانی شدن روند تعیین تکلیف مالکیت کارخانه و نیز پرداخت مطالبات کارگران را مهمترین خواسته‌های خود عنوان کردند، دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آنها  قرار گرفت.

رئیس جمهور اظهار کرد: به هیچ عنوان چرخ تولید هیچ کارخانه ای از جمله کیان تایر نباید کُند یا متوقف شود و کارخانه با قدرت باید به فعالیت خود ادامه دهد.

آیت الله رئیسی همچنین در ادامه به دغدغه کارگران و مسائل و مشکلات معیشتی آنها اشاره کرد و خطاب به مسئولان شهری و مدیرعامل این شرکت تاکید کرد: هرچه سریعتر برای پرداخت مطالبات کارگران اقدام شود تا کارگران کیان تایر بتوانند با نشاط و روحیه مضاعف به فعالیت خود ادامه دهند.

رئیس جمهور همچنین بر لزوم تخصیص و ارائه تسهیلات به این شرکت برای ادامه روند فعالیت آن تا زمان تعیین تکلیف مالکیت و واگذاری آن تاکید کرد.

دیدار رئیس جمهور با مردم اسلامشهر

حضور در جمع مردم اسلامشهر، برنامه پایانی سفر آیت الله رئیسی به شهرستان اسلامشهر بود که رئیس جمهور در این مراسم، با مردم این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
 

آیت الله رئیسی در جمع مردم اسلامشهر اظهار کرد: نقطه مشترک همه عزیزان در این منطقه زندگی با سلامت و نقطه عطف، دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی است، همه گویش ها در پاسداری و صیانت از ارزش های اسلامی است، پاسداری و صیانت از خون مطهر شهیدان و ایثار ایثارگران و جانبازی جانبازان است، با تلاش مردم عزیز و جوانان این منطقه و تمامی ایران اسلامی علیرغم خواست دشمن و تهدید و تحریم ها، امروز کشور در حال پیشرفت است، پیشرفت ما در عرصه های مختلف اقتصادی و تولیدی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: بزرگترین افتخار ما این است که داریم نوکری مردم را داریم می کنیم، بدانید مردم مسلمان ایران که دل گرو نظام دارند تا کنون بسیاری از محاسبات غلط شما را نقش بر آب کرده اند امروز هم بدانید در مقابل این فتنه شما را پشیمان می‌کنند.

رئیس جمهور بیان کرد: من به آمریکا و متحدانش در منطقه بگویم ما به پیروی از آنچه که امام و شهدایمان گفتند انجام داده ایم، امروز همین پیام را که مبارزه با تبعیض و فساد می باشد را دنبال می کنیم، معتقدیم ذات انقلاب اسلامی با هر نوع فقر و فساد و تبعیض در ستیز است، برنامه جمهوری اسلامی این است که هیچ گونه فساد و فقر را بر نتابد.

 

آیت الله رئیسی: آمریکا از دست ملت ایران سیلی سختی خواهد خورد

رئیس جمهور افزود: هویت انقلاب اسلامی در آن است که مدیران در همه عرصه ها کارآمدی خود را به مردم نشان دهند، بارها گفته ام در جمع مردم هم می گویم هر کسی روحیه تحول گرا و روحیه گره گشایی از کار مردم نداشته باشد و بخواهد با روابط ناسالم ادارات و سازمان های کشور را آلوده کند، با بیانی رسا و صدایی بلند می گویم که حتما از پیش پای ادارات و سازمان ها باید حذف و کنار گذاشته شوند.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: ادارات و سازمان ها و خدمتگزاران ما در همه جای این نظام باید در تراز انقلاب شکوهمند اسلامی و در تراز خواست شهدا باشند، لذا نکته ای که می خواهم از این جایگاه و از جمع مردم با صفا و صمیمی اسلامشهر بگویم، آمریکا و متحدانش، بدانند که از ملت بزرگ ایران، سیلی محکمی خواهند خورد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، پیش از این از شهرستان‌های پردیس، قدس، ملارد، شهریار، ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت در استان تهران بازدید کرده بود.

پایان پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x