تاریخ انتشار: یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 12:26
کد خبر: 2785
T T

برچسب‌ها

رئیس جمهور با بیان اینکه بسیاری از گشایش‌های اقتصادی در اکو منوط به ارتقاء تجارت درون منطقه‌ای است، گفت: ایران آمادگی دارد نقش بیشتری در آزادسازی تجاری در اکو ایفا نماید و آماده‌ایم با اعطای تعرفه‌های ترجیحی مناسب در حصول این هدف مهم سهم داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) که در ترکمنستان برگزار شده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اولویت ویژه‌ای برای همکاری و مشارکت اقتصادی با کشورهای آسیایی بخصوص همسایگان خود در آسیای غربی، میانه و قفقاز قائل است.

وی با بیان اینکه سیاست تعامل حداکثری با همسایگان در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد، گفت: بی تردید تقویت نقش و جایگاه سازمان‌های منطقه‌ای مورد توجه و اهتمام ما است که یکی از نمودهای واضح آن سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو است.

رئیس جمهور ادامه داد: مجموعه اکو علاوه بر بهره مندی از ویژگی‌های مادی قدرت همچون جمعیت نیم میلیاردی، مالکیت یک سوم منابع انرژی جهان و … در بر دارنده هویتی ممتاز به نام اسلام است. طی سالیان گذشته دستاوردها و پیشرفت های خوبی در اکو به دست آمده اما کماکان فاصله معناداری با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های واقعی سازمان وجود دارد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور مهم به دنبال ارتقاء سطح همکاری ها در اکو و ترفیع منزلت این سازمان در مناسبات بین المللی است، گفت: بسیاری از گشایش‌های اقتصادی در اکو منوط به ارتقاء تجارت درون منطقه‌ای است؛ ایران آمادگی دارد نقش بیشتری در آزادسازی تجاری در اکو ایفا نماید و آماده‌ایم با اعطای تعرفه‌های ترجیحی مناسبل در چارچوب اکو در حصول این هدف مهم سهم داشته باشیم.

ادامه دارد …


شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

مطالعه کنید  علت اختلال حرکت قطارها در خط ۴ مترو تهران

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x