تاریخ انتشار: یکشنبه 23 مرداد 1401 ساعت 12:21
کد خبر: 42308
T T

برچسب‌ها

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: متأسفانه دانشگاه آزاد به دلیل ضعف در کار فرهنگی آسیب‌های جدی به فرهنگ شهر‌های کوچک زده و مردمان این شهر‌ها شدیداً گلایه دارند.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس کمتر از دو هفته قبل دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در نشستی خبری از برخی نهاد‌ها به دلیل عدم همکاری با ستاد در راستای اجرای قانون عفاف و حجاب و همچنین احیای فریضه امر به معروف گلایه کرد.

یکی از این دستگاه‌ها دانشگاه آزاد اسلامی است. به همین منظور به سراغ حجت‌الاسلام سیدعلی خانمحمدی سخنگوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر رفتیم.

فریاد مردم شهر‌های کوچک علیه دانشگاه آزاد

وی با گلایه از فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در سفر‌هایی که به چند استان داشتیم، با گلایه‌های شدید مردمان شهرهای کوچکی مانند جهرم، دامغان و استهبان مواجه شدیم که دانشگاه آزاد اسلامی در آن شهر‌ها شعبه و مرکزی دارد. متأسفانه این دانشگاه در شهر‌های مختلف حضور یافته اما از نظر فرهنگی کار چندانی انجام نداده و حضور دانشجویان با پوشش‌ها و رفتار‌های نامتعارف در شهر‌های کوچک سبب تغییر فرهنگ جوانان و گلایه‌های شدید مردم شده است.

دانشگاه آزاد برنامه‌ فرهنگی درستی ندارد و اگر دارد تاکنون تأثیری نداشته

خانمحمدی با بیان اینکه دانشگاه آزاد باید برنامه‌های خود را در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و همچنین موضوع امر به معروف اعلام کند، گفت: آنچه در این نهاد مشاهده می‌شود این است که برنامه خاصی در این راستا وجود ندارد و اگر هم مسئولان دانشگاه آزاد برنامه‌ای در این راستا دارند، باید توضیح بدهند که چرا این برنامه‌ها هیچ اثری نداشته است.

جریاناتی در دانشگاه آزاد اجازه تحول نمی‌دهد

سخنگوی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه هنوز جریاناتی در دانشگاه آزاد اجازه تحولات فرهنگی را نمی‌دهند، گفت: ما پیش از این هم حضور برخی چهره‌ها و جریانات در این دانشگاه را هشدار داده بودیم و این جریانات هنوز هم در این دانشگاه حضور دارند و مانع تحول فرهنگی در این نهاد بزرگ و تأثیر‌گذار می‌شوند.

توصیه رهبر انقلاب به داشگاه آزاد روی زمین مانده است

وی با اشاره به نظر رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت تزکیه در کنار تعلیم در دانشگاه آزاد گفت: این نکته‌ای است که آقای ولایتی رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد از رهبر معظم انقلاب نقل کرده‌اند، اما سؤال از مسئولان این دانشگاه این است که برای تحقق این امر چه کرده‌اند، برنامه‌های خود را در حوزه تزکیه دانشجویان بگویند که چیست؟

برنامه‌های فرهنگی دانشگاه برای هدایت و تزکیه دانشجویان چیست؟

خانمحمدی ادامه داد: سؤالی که از عزیزان مطرح است، این است که آیا دانشگاه آزاد صرفاً یک بنگاه اقتصادی است؟ آیا کار شما فقط صدور مدرک است؟ برنامه‌های فرهنگی دانشگاه برای هدایت و تزکیه دانشجویان چیست؟ تأکیدات رهبر معظم انقلاب به هیأت امنای دانشگاه در کجای برنامه‌ها قرار دارد. باید خطاب به این عزیزان بگویم: شما یک دانشگاه را در یک شهر تشکیل داده‌اید و دختر‌ها و پسر‌ها را به صورت مختلط آنجا برده‌اید و این افراد چند سال در بین اهالی آن شهر زندگی می‌کنند و با جوانان آنها معاشرت می‌کنند، حال چگونه می‌گویید که ما بر فرهنگ شهر‌ها اثر منفی نگذاشته‌ایم؟

به گزارش فارس در ادامه خانمحمدی به برگزاری جلسه با مسئولان وزارت ورزش و امور جوانان اشاره کرد و گفت: در این جلسه درباره مشکلات اماکن ورزشی خصوصاً اماکن ورزشی بزرگ مانند مجموعه ورزشی انقلاب صحبت شد. متأسفانه مجموعه وزرشی انقلاب تهران به شدت نیاز به ساماندهی دارد و کشف حجاب و بی‌بندوباری در آن بسیار رخ می‌دهد، البته معاون فرهنگی وزارت ورزش قول همکاری مساعد و همچنین ساماندهی مجموعه ورزشی انقلاب را داد.

سخنگوی ستاد امر به معروف افزود: در این راستا ما پیشنهاد دادیم که بلیط‌های رایگان این مجموعه در اختیار قشر مذهبی قرار گیرد تا فضای مجموعه ورزشی انقلاب تهران با حضور این افراد تغییر کند.

انتهای پیام/
 


/ پایان خبر

برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x