ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه برای بازنشستگان کشوری آغاز شد

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه که با مشارکت شرکت بیمه عامل ارائه می شود از جمله طرح های بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری است که برای تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق که خالص حقوق دریافتی آن ها بیش از ۱.۵ میلیون تومان باشد، قابل اجرا است.

کد خبر : 111707
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 آذر 1401 - 16:52
ثبت نام بیمه تکمیلی عمر و حادثه  برای بازنشستگان کشوری آغاز شد

به گزارش گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، محمود مرتضایی فرد، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ثبت نام بیمه تکمیلی برای بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه که با مشارکت شرکت بیمه عامل ارائه می شود از جمله طرح های بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری است که برای تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق که خالص حقوق دریافتی آن ها بیش از ۱.۵ میلیون تومان باشد، قابل اجرا است.

مرتضایی فرد تصریح کرد: ثبت نام این طرح به صورت اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir و از روز یکشنبه ۱۳ آذرماه به مدت دو هفته یعنی تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۱ برای متقاضیان به صورت کاملا اختیاری انجام می شود.

وی با بیان اینکه «طرح بیمه تکمیلی عمر و حادثه در قالب سه پوشش طلایی، نقره ای و برنزی برای متقاضیان قابل اجرا است» گفت: حق بیمه ای که از حقوق بازنشستگان متقاضی به صورت ماهانه و برای هر فرد بیمه شده کسر می شود به ترتیب برای طرح طلایی ۵۵هزار تومان، نقره ای ۳۳هزار تومان و برای طرح برنزی نیز ۲۲هزار تومان به صورت ماهانه خواهد بود.

به گفته مرتضایی فرد، در طرح طلایی، پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۵۰میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۱۰۰میلیون تومان است. همچنین غرامت روزانه بستری درمراکز درمانی مجاز دراثرحادثه ۱۰۰هزار تومان تعیین شده است.

در طرح نقره ای نیز پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۳۰میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۶۰میلیون تومان است و غرامت روزانه بستری درمراکز درمانی مجاز دراثرحادثه نیز ۷۵هزار تومان تعیین شده است.در طرح برنزی بیمه تکمیلی عمر و حادثه پوشش غرامت فوت به علت غیرحادثه ۲۰میلیون تومان و برای غرامت فوت به علت حادثه ۴۰میلیون تومان بوده و غرامت روزانه بستری درمراکز درمانی مجاز دراثرحادثه ۵۰هزار تومان است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه «در این طرح، پوشش بیمه آتش سوزی شامل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سیل و زلزله برای بیمه شده اصلی به صورت رایگان فعال خواهد شد»، گفت: این پوشش ها در برای ساختمان و تاسیسات و اثاثیه و دکور منزل طرح های سه گانه طلایی، نقره ای و برنزی به ترتیب ۱۰۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

مرتضایی فرد از متقاضیان خواست تا پیش از ثبت نام اینترنتی حتما تمامی ضوابط و مقررات و شرایط طرح و پوشش های سه گانه آن را مطالعه کرده و سپس اقدام به ثبت نام اینترنتی کنند.

وی با بیان اینکه «ثبت نام این طرح بدون سقف سنی انجام می شود»، یادآور شد: بازنشستگان می توانند علاوه بر بیمه کردن خود، افراد تحت تکفل و منتسبین خود را نیز بیمه کرده و با تکمیل اطلاعات هویتی و انتخاب طرح مربوطه موافقت خود را باپرداخت حق بیمه اعلام کنند.

وی افزود: متقاضیان در هنگام ثبت نام باید «ذینفع» خود را جهت دریافت غرامت اعلام کنند، در غیر این‌صورت پرداخت غرامت براساس برگه انحصار وراثت انجام می شود. در ضمن پرداخت غرامت فوت صرفا ًبه افراد ثبت نام شده ای که حق بیمه را پرداخت کرده باشند، تعلق می گیرد.

پایان پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x